04.05.2021, 10:48 | czytano: 1121

Kolejny etap prac przygotowawczych przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem

W związku z przebudową ronda Armii Krajowej w dniach od 5 do 20 maja w rejonie ronda: na ul. Chramcówki, ul. Jagiellońskiej, ul. Kościuszki będą prowadzone prace polegające na przebudowie i rozbudowie sieci kanalizacji sanitarnej.
Urząd Miasta w Zakopanem przypomina, że rozpoczyna się kolejny etap prac przygotowawczych przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. W ramach inwestycji wybudowane zostaną: dworzec dla autobusów dalekobieżnych i połączeń lokalnych, wielopoziomowy parking. Zmieni się także otoczenie dworca. Wykonana zostanie nowa brama wejściowa z historycznym neonem, przebudowane zostanie również rondo Armii Krajowej.
Prace wykonywane będą etapowo:

Etap I: roboty na ul. Kościuszki będą prowadzone przy zamknięciu części odcinka jezdni. Nie będzie możliwości zjazdu z ronda Armii Krajowej na ul. Kościuszki. Objazd do ul. Kościuszki wytyczono ul. Gimnazjalną.
Czas wykonywania prac: 5-08.05.2021r.

Etap II: roboty na ul. Chramcówki będą prowadzone przy zamknięciu dla ruchu odcinka ulicy między skrzyżowaniem z ul. Gimnazjalną a rondem Armii Krajowej. Objazd do ul. Kościuszki wytyczono ul. Gimnazjalną. Zalecany dojazd do centrum miasta przez ul. Nowotarską.
Czas wykonywania prac: 10-13.05.2021 r.

Etap III: prace na ul. Jagiellońskiej będą prowadzone pod ruchem z wyłączeniem jednego pasa dla ruchu samochodowego.
Czas wykonywania prac: 17-20.05.2021 r.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl