18.05.2021, 09:31 | czytano: 1155

W końcu jest dostępny live z EKO-majówki

RABKA-ZDRÓJ: W zeszłą niedzielę odbył się skierowany do wszystkich mieszkańców Rabki piknik ekologiczny online. Niestety trwająca 4 godz. 45 minut transmisja na żywo została zablokowana zaraz po zakończeniu.
Stało się to, jak tłumaczy Marta Skrocka ze Stowarzyszenia Lokomotywa, z powodu kuriozalnej blokady nałożonej przez automatyczne wyszukiwarki na Facebooku - ogólnoświatowe firmy (Warner Music Group Rights Management i WatanNetwork) zgłosiły prawa do trwającego 30 s fragmentu muzyki wykonywanej przez Piotra Koleckiego na misie tybetańskiej. Stowarzyszenie Lokomotywa odwołało się od tych blokad i dzisiaj dopiero obie zostały zdjęte.
Transmisja jest dostępna pod adresem:
www.facebook.com/565394383586823/videos/508110956992653

- Goście i prowadzący rozmawiają o ważnych dla Rabki sprawach, niestety wszyscy są w maseczkach, ale takie obowiązywały jeszcze w niedzielę przepisy. "Potraktujmy to jako zapis dokumentalny naszych czasów" - proponują organizatorzy.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Lokomotywa przy współpracy z Urzędem Miasta i innymi lokalnymi stowarzyszeniami oraz firmami. Zaaranżowane w amfiteatrze studio odwiedzili liczni jak na pandemię goście, w tym burmistrz Leszek Świder, ekodoradca Stanisław Kiersztyn, ale też młodzież uczestnicząca w warsztatach teatralnych, dyrektor szkoły w Ponicach Stanisław Skawski i reprezentująca sklep Zdrowy Tydzień Adriana Żur. Jeszcze więcej osób związanych z Rabką można było zobaczyć na prezentowanych filmach stworzonych specjalnie na to wydarzenie.

Źródło: Stowarzyszenie Lokomotywa, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl