16.06.2021, 12:00 | czytano: 1211

Finał konkursu „Tyś po Bogu największą pociechą” (zdjęcia)

zdj. organizatora
W Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie literackim i plastycznym „Tyś po Bogu największą pociechą”.
Konkurs jest częścią tegorocznych obchodów 160. Rocznicy Objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, które wspólnie organizują Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.
Do konkursu literackiego swoje prace zgłosiło 70 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Anna Mlekodaj, Maria Śliwińska, Ks. Marcin Godawa, Arkadiusz Wiech oraz Piotr Mirecki.

Do konkursu plastycznego swoje prace zgłosiło 190 uczestników. Oceny dokonała komisja w składzie: Janusz Tycner, Maria Gąsienica - Gładczan, Maciej Kuchta, Zofia Górska oraz Anna Trebunia – Wyrostek.

Wyniki obu konkursów dostępne są na stronie internetowej: organizatora.

Zebrani na uroczystości zostali przywitani przez Ojca Mateusza Jacukiewicza z Sanktuarium na Wiktorówkach, przez Panią Marię Kuruc Zastępcę Wójta Bukowina Tatrzańska oraz przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin. Zanim ogłoszono wyniki i wręczono nagrody przybyli goście mieli okazje wysłuchać przepięknego koncertu w wykonaniu Zespołu GG Duo w składzie Gabriela i Wojciech Gąsior.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy były wręczane przez Anitę Żegleń Wójta Gminy Poronin oraz przez Marię Kuruc Zastępcę Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Zwycięzcom oraz wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają na Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach, która 3 lipca wyruszy dwoma trasami – pierwszą z Poronina przez Małe Ciche i Zazadnią i drugą z Bukowiny Tatrzańskiej przez Głodówkę i Wierch Poroniec.

Organizatorzy serdecznie dziękują Marii Dawidek i Władysławowi Zygmuntowiczowi Kierownikom Zespołu Regle z Poronina, za użyczenie scenografii.

mat. pras., opr. s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl