20.06.2021, 13:13 | czytano: 649

Poetycka premiera na zakończenie sezonu Teatru Witkacego

witkacy.pl
Premierą spektaklu poświęconego poetce Joannie Kulmowej, zakończył swój sezon artystyczny Teatr Witkacego w Zakopanem.
Jak co roku w połowie czerwca, Teatr im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem zamyka kolejny artystyczny sezon. Tym razem zwieńczenie sezonu miało szczególny charakter, związany z oficjalną premierą nowego spektaklu w repertuarze teatru.
W mijającym tygodniu publiczność mogła po raz pierwszy obejrzeć inscenizację „Nietoperz czyli dwoistość”, zrealizowaną w ramach Sceny Propozycji Aktorskich przez aktorskie duo Joanna Banasik - Krzysztof Najbor.

Sztuka prezentuje twórczość i sylwetkę niezwykłej i niedocenionej poetki, pisarki, autorki librett, aktorki – Joanny Kulmowej. Utwory poetyckie są tu przeplatane są piosenkami z muzyką kompozytora Jerzego Chruścińskiego. Mało znane i rzadko prezentowane na scenie wiersze, fraszki, mini dramaty, fragmenty autobiografii inspirują widza niezwykłą fantazją, dowcipem, a także czarnym humorem.

- Bardzo cieszy fakt, że zarządzane przez województwo instytucje artystyczne mogą znów działać stacjonarnie i zapraszać do siebie widzów spragnionych wartościowej kultury. Teatr Witkacego w Zakopanem od lat gra dla swojej wiernej publiczności, ale też nie zamyka się na żadnego odbiorcę. Gorąco polecam spektakl „Nietoperz, czyli dwoistość” wszystkim małopolskim miłośnikom poezji, również tej śpiewanej. W kameralnym wnętrzu wspaniałego teatru, w samym sercu Podhala, będziecie Państwo mogli spędzić niezapomniany wieczór - komrntuje Iwona Gibas z zarządu województwa, obecna na spektaklu.

Premierowy spektakl oraz inne pozycje repertuarowe Teatru Witkacego będzie można obejrzeć od drugiej połowy lipca, wraz z wznowieniem działalności instytucji po przerwie urlopowej. Do tego czasu widzowie mogą oglądać przedstawienia teatru za pośrednictwem internetowej platformy witkacy.tv. W najbliższym czasie teatr udostępni inscenizacje powstałe w ramach cyklu Tatrzańskie: „Na przełęczy”, „Człapówki – Zakopane” oraz „Spiski - Hej!”.
Więcej informacji na stronie Teatru Witkacego.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl