20.06.2021, 11:14 | czytano: 707

Górami zawładnęli biegacze (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
SZCZAWNICA. Od sobotniego świtu na szlakach Pienin i Beskidu Sądeckiego królowali biegacze za sprawą kolejnej edycji jednej z największych imprez biegowych w naszym regionie zwanej "Biegami w Szczawnicy". Mimo upału na starcie stanęło ponad 1300 zawodniczek i zawodników.
W tym roku organizatorzy przygotowali 6 tras: Hardy Rolling 10, 2 km; Chyża Durbaszka 19,2 km; Żwawe Wierchy 32,8 km; Wielka Prehyba 43,5 km; Dziki Groń 64,1 km; Niepokorny Mnich 94,8 km.
Start najbardziej morderczego dystansu – Niepokornego Mnicha odbył się o 3 nad ranem z parkingu obok przystani flisackiej w Szczawnicy. Z tego miejsca startowały też biegi: Żwawe Wierchy, Wielka Prehyba i Dziki Groń. Start Hardy Rolling i Chyżej Durbaszki obył w Jaworkach. Zakończenie wszystkich biegów jest na parkingu w Pieninach.

W tym roku, ze względu na obostrzenia cowidowe, a także z uwagi na zapowiadane wysokie temperatury organizatorzy postanowili dać zawodnikom możliwość startowania o innej godzinie niż oficjalny start danego dystansu, dlatego wielu biegaczy wystartowało skoro świt, aby zdążyć przed największym upałem.

Poniżej prezentujemy wyniki – po 10 najlepszych biegaczy i biegaczek z każdej trasy.

Chyża Durbaszka:


Hardy Rolling:


Dziki Groń:

Niepokorny Mnich:


Wielka Prehyba:


Żwawe Wierchy:


jd/ pieniny24
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl