25.06.2021, 13:46 | czytano: 3593

Muzyczna uczta, czyli Kultura na Bani

zdj. mat. prasowy
BIAŁKA TATRZAŃSKA. W tym roku, już po raz jedenasty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także zespoły dziecięce. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny. Wydarzeniu patronuje Podhale24.
- Kultura na Bani w ciągu poprzednich dziesięciu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom Resortu Bania, a także mieszkańcom i turystom spędzającym wakacje na Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.
Na Scenie Kultury na Bani wystąpi między innymi legenda polskiego rocka - Elektryczne Gitary (3 lipca 2021 r.), promując ostatni album wzbogacony o nieoczywiste dla zespołu, elektroniczne brzmienia.

We wtorki na stoku Bania organizatorzy będą czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku. Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00. W repertuarze oscarowe hity - “Joker”, “Parasite”, “Narodziny Gwiazdy” i inne.

Środy to dni z Kapelą Góralską w Restauracji Góralskiej. Wieczorki w każdą środę wakacji, 19:00.

W piątki Kultura na Bani to swoista podróż w czasie - za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie przeboje Guns N’ Roses, Queen, AC/DC, Led Zeppelin, Rolling Stones, U2, Bon Jovi, ABBA, Elvis Presley i The Beatles!

W soboty Scena Kultury na Bani będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty folkowe takich wykonawców jak Inoros, Future Folk, Trebunie Tutki, Potock, Beltaine, Piotr Szewczyk, Dikanda i Sokół Orkestar.

Na finał lata przygotowano specjalny występ grupy Percival, odpowiedzialnej za współtworzenie ścieżki dźwiękowej do gry “Wiedźmin 3”.
W każdą niedzielę o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass, a na specjalnym koncercie w dniu 8 lipca wystąpi przebojowa Majka Jeżowska.

Imprezy towarzyszące to Sport & Fun Festival (31 lipca - 1 sierpnia), Festyn Białczański (8 sierpnia), impreza rodzinna Arbuzobranie (14 sierpnia) oraz festiwal biegowy Hunt Run (13-15 sierpnia).


Koncertowy rozkład jazdy na całe lato znajdziesz na www.kulturanabani.pl

mat. pras., opr. s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl