07.07.2021, 12:50 | czytano: 1300

11. Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum

Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, do Krościenka n. Dunajcem wraca Letni Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum, goszczący w murach kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza.
Przez pięć kolejnych sobót, począwszy od 17 lipca, o godzinie 19:00, będzie można wysłuchać muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu znanych i cenionych instrumentalistów oraz wokalistów z Polski i Węgier.
Wspólnym mianownikiem koncertów będzie muzyka organowa, której od początku poświęcony jest festiwal. Pojawi się ona w odsłonie solowej, jak również jako towarzyszącą skrzypcom, fletowi oraz w formie akompaniamentu dla głosu. Po raz pierwszy podczas festiwalu wystąpi krościeński Chór Parafii Wszystkich Świętych, z programem reprezentującym unikatowe muzyczne sacrum Pienin. Tradycyjnie wszystkim koncertom towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Organizatorem 11. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE, na której stronie internetowej (www.arsproarte.pl) oraz profilach społecznościowych na bieżąco można przeczytać o poszczególnych wydarzeniach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Gminy Krościenko n.D. oraz Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Partnerem wydarzenia są: Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n.D., Pensjonat Crosna Spa, Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, CKiP w Krościenku n.D. oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Krościenku n.D. Wśród patronów medialnych jest portal Podhale24 i Pieniny24.

Opiekę artystyczną nad festiwalowymi wydarzeniami sprawuje Agnieszka Radwan-Stefańska – pomysłodawczyni i założycielka Letniego Festiwalu PIENINY-KULTURA-SACRUM.


11. Letni Festiwal PIENINY-KULTURA-SACRUM
Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku

sobota 17 lipca 2021 / 19:00
Roman Perucki – organy
Maria Perucka – skrzypce
sobota 24 lipca 2021 / 19:00
Marek Stefański – organy
Milena Sołtys-Walosik – sopran
Chór Parafii Wszystkich Świętych w Krościenku n.D.
Renata Borodziuk SBDNP – cytra, dyrygent

sobota 31 lipca 2021 / 19:00
Jakub Garbacz – organy
Joanna Woszczyk-Garbacz – flet

sobota 7 sierpnia 2021 / 19:00
Levente Kuzma (Węgry) – organy
Paulina Tkaczyk – klawesyn
Wiktoria Bisztyga – sopran

sobota 14 sierpnia 2021 / 19:00
Błażej Musiałczyk – organy
Jacek Ścibor – tenor

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl