28.07.2021, 10:57 | czytano: 2533

Kenjutsu i Kyujutsu - walka mieczem i japońskie łucznictwo (zdjęcia)

zdj. organizatora
W Ochotnicy Górnej zorganizowane zostało kilkudniowe zgrupowanie sztuk walki. Organizatorem imprezy był Mariusz Błaszkiewicz, mistrz miecza, członek SKKF Akyama, który często organizuje dla swoich uczniów i sympatyków wschodnich sztuk walki - takie obozy.
Gościem honorowym zgrupowania był profesor Romuald Wojnicz, kardiochirurg, wykładowca na Uniwersytecie Śląskim. Sensei Romuald Wojnicz prowadzi sekcję Karate Shotokan zrzeszającą w swych szeregach studentów i wykładowców Śląskiej Akademii Medycznej.
Treningi prowadzili również sensei Stanisław Stanisław Zawada z Chorzowa oraz shihan Aleksander Kozieł - zajęcia Aikijujutsu i sensei Jan Nowicki - trening Jujutsu.

- W trakcie zgrupowania odbyły się zawody Kenjutsu, czyli walki mieczem. Oczywiście do tych zmagań używa się miecza miękkiego, pokrytego pianką i skórą (fukuroshinai) oraz zawody Kyujutsu, czyli łucznictwo japońskie. Była tez niespodzianka, tak zwany trening nocny. Trening rozpoczął się o trzeciej w nocy - wyjaśnia Aleksander Kozieł.

Liczną grupą na obozie byli uczniowie prywatnego LO, którzy zdobyli łącznie 9 medali w obydwu konkurencjach. W zawodach wzięło udział pięć drożyn: Prywatne LO, Yamabushi Dojo, Jukenshin Dojo, Dojo karate z Chorzowa i Kindai Ryu Bu Jitsumistrza Blaszkiewicza.

Wyniki zawodów Kenjutsu (miecz)
1 miejsce: Anastazja Czubernat LO, Jan Nowicki, Mateusz Trabka LO, Natalia Walkosz
2 miejsce: Julia Brzyżek LO, Sebastian Bednarczyk LO, Julian Sztok, Anna Kukuc
3 miejsce: Franciszek Kukuc, Milena Sroka, Wiliam Mąka, Karolina Hryc LO
Wyniki zawodów Kyujutsu (Łuk Japoński)
1 miejsce: Milena Sroka, Anna Kukuc, Anastazja Czubernat LO, Gabriel Zontek LO,
2 miejsce: Mateusz Trąbka LO, Karolina Hryc LO, Kamila Kalata, Julian Sztok
3 miejsce: Aleksandra Cyrwus, Jakub Wrzesień, Kinga Magiera, Wiliam Mąka.

opr. s/ zdj. organizatora
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Orawiec31.07.2021, 12:21
Brawo za aktywność i promocję aktywności! ale proszę promować bardziej dyscypliny olimpijskie bo potem jest płacz jak teraz ze madali nie ma! ale tak to bywa jak dorosło pokolenie zwolnień z EF :)
Kamil28.07.2021, 14:39
Pojechałem i trenowałem, w zawodach startowałem.
Fajnie było, impreza super, szacun dla mistrza Mariusza Błaszkiewicza.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl