09.08.2021, 21:02 | czytano: 2894

W środę rozpoczną się Europejskie Targi Produktów Regionalnych

arch. Podhale24
ZAKOPANE. 11 sierpnia na Górnej Równi Krupowej rozpoczną się XII Europejskie Targi Produktów Regionalnych.
To wydarzenie to nie tylko prezentacja wyrobów spożywczych, rękodzieła czy kosmetyków prezentowanych przez wystawców z całego kraju, ale także warsztaty, prelekcje, występy zespołów regionalnych, pokazy kulinarne i konkursy. Wydarzenie potrwa do niedzieli.
Na terenie XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych znajdzie się miejsce zwane Zarembkiem Tradycji. To tam będą odbywać się warsztaty z bibułkarstwa, galanterii, tkactwa, malowania na kamieniach oraz tworzenia witraży.

Istotny punkt podczas tegorocznych Targów stanowią prelekcje pod hasłem "Bezpieczni w regionie tatrzańskim', odbywające się w dniach 11-12 sierpnia. Dzięki współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym oraz Komendą Powiatowej Policji w Zakopanem będzie można posłuchać o działaniach profilaktycznych podczas pobytu w Powiecie Tatrzańskim jak również o najczęstszych przyczynach wypadków w górach oraz ich konsekwencjach dla przyrody.

13 sierpnia o godzinie 12.00 otwarty zostanie konkurs na "Najlepszy Produkt Spożywczy" XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych, czyli wyróżnienie wyjątkowych napojów regionalnych oraz artykułów spożywczych pochodzenia zwierzęcego i roślinnego prezentowanych przez wystawców.

Podczas Targów ważny punkt programu stanowić będą pokazy kulinarne. Koła Gospodyń Wiejskich z Kościeliska, Powiatu Jędrzejowskiego oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, dołożą wszelkich starań, aby przygotować niepowtarzalne, tradycyjne i wykwintne dania. Niektóre z tych receptur będzie można później znaleźć na Sekretnych Smakach Targów, na stronie internetowej produkty-regionalne.pl.
Teren XII Europejskich Targów Produktów Regionalnych każdego dnia rozbrzmiewać będzie tradycyjnymi dźwiękami. Nie zabraknie tańca i śpiewu.

Szczegółowy program Targów prezentujemy w naszym dziale co, gdzie, kiedy".

Materiały prasowe, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
stachu10.08.2021, 08:21
Impreza potzrebna tylko urzedasom z tarpik żeby sie pokazać raz na rok że są potzrebni a cały rok siedzą i pierdzą w stołki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl