12.08.2021, 22:47 | czytano: 3070

Żywioł Folkloru - na rozpoczęcie Festiwalu (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Pokonkursową wystawą "Żywioł Folkloru" rozpoczął się tegoroczny 52. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.
Zdjęcia pochodzą z 2019 roku. Tegoroczna wystawa zdjęć - zlokalizowana poniżej oczka wodnego na Krupówkach - ukazuje najlepsze fotografie zawodowych fotografów oraz amatorów.
Jury za najlepszą pracę wybrała w kategorii "akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy" - zdjęcie Tomasza Osuchowskiego z Zakopanego.

- To jest moje hobby, a nie zawód. Aparat mi towarzyszy od lat dziecinnych, kiedy tata kupił mi Smienę i utrwalam fakty z życia, ludzi i krajobrazy - mówi o swoich początkach fotograficznych Tomasz Osuchowski. - Tych zdjęć na festiwalu robiłem dużo, potem przeglądam. Fotografia powstaje jak jeszcze patrze przez aparat. Nie opuszczam obiektywu, cały czas patrze przez wizjer. Zdjęcia dzielę na dwie kategorie: w ruchu i detale. Szczególnie lubię portrety kobiet - dodaje laureat głównej nagrody.

Wśród zdjęć wyróżnionych znalazły się także pracy Barbary Hadowskiej z Kościeliska. - Lubię zdjęcia pełne energii, siły, zamiłowania i radości z tego co robią. Takie właśnie jest zdjęcie, które przesłałam - zaznacza Barbara Hadowska. - Jestem góralką i w duszy mi ten folklor gra. Patrzę na tych ludzi, doceniam ich poświęcenie czasu i siły jakie wkładają w to co robią - dodaje.

Wśród nagrodzonych jest także - Waldemar Sowiński z Krakowa (Nagroda specjalna portalu Zakopiec.info) i Sylwia Żołądek ze Szczecina (nagroda główna w kategorii "publiczność). Wyróżniono też Piotra Korczaka z Zakopanego i Waldemara Sowińskiego z Krakowa.

s, ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl