13.08.2021, 16:09 | czytano: 1294

Wędkarze muchowi powalczą o Puchar Burmistrza

NOWY TARG. W tegorocznej edycji zawodów muchowych organizowanych przez Koło Wędkarskie nr 17 PZW "Podhale" - weźmie udział 60 zawodników z całej Polski - między innymi z Częstochowy, Bielska-Białej, Krakowa, Nowego Sącza, Sosnowca. Łowić będą pstrąga potokowego, tęczowego o wymiarze ochronnym 25 cm oraz lipienia o wymiarze ochronnym 30 cm.
Zawody odbędą się w niedzielę 15 sierpnia na potokach Biały i Czarny Dunajec.
Dla zwycięzców przewidziano puchary w postaci statuetek ryb występujących w tych potokach tj. za zajęcie pierwszego miejsca statuetka pstrąga i lipienia w splocie, za drugie i trzecie miejsce statuetka pstrąga. Przewidziany jest również puchar za złowienie największej ryby zawodów – statuetka pstrąga. Puchary zostały zaprojektowane i wykonane przez miejscowego artystę Gabriela Szyrszenia.

Zbiórka i zapisy zawodników w dniu zawodów o godz. 6:00 na boisku sportowym za Komendą Powiatową Policji przy zbiegu ul. Konfederacji Tatrzańskiej i Targowej. Zawodnicy wylosują sektory i stanowiska, na których będą wędkować.

Zawody rozgrywane będą w dwóch turach. Pierwsza - w godzinach przedpołudniowych, a po ok. dwugodzinnej przerwie - zawodnicy ponownie udadzą się na stanowiska i zostanie rozegrana druga tura zawodów. Ok. godziny 17:00 po podsumowaniu całości zawodów przewidziane jest wręczenie pucharów.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Licho14.08.2021, 07:23
Do czego to już dochodzi w naszym kraju Muchy na wędki będą łowić Jestem ciekaw co zawieszą na haczykach do łowienia much parówki serdelowe czy kotlety schabowe
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl