15.08.2021, 12:18 | czytano: 4386

Radny upomina się o kanalizacje sanitarną w północnej części Miasta

zdj. Podhale24
NOWY TARG. O "podjęcie działań w celu pozyskania środków zewnętrznych" na budowę sieci kanalizacyjnej w rejonie os. Niwa, ul. Krakowska i dobudowę kolektorów przy Klikuszówce i na os. Nowe zaapelował do burmistrza Grzegorz Luberda. Radny proponuje, by skorzystać ze środków zewnętrznych, przykładowo z nowego programu Polski Ład.
- Inwestycje czekają na realizację od dłuższego czasu, ale w związku z możliwościami finansowymi Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji są realizowane w mniejszych zakresach i odkładane w czasie na kolejne lata - dodaje radny.
W odpowiedzi burmistrz poinformował, że "prowadzona jest analiza miejskich inwestycji, jakie mogą być zgłoszone do Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych".

- Planujemy zgłosić zadania związane z budową lub modernizacją infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Część inwestycji zostanie zgłoszono już w ramach najbliższego pilotażowego naboru. Inne zadania - w tym również te związane z budową kanalizacji w północnej części Miasta - będą zgłaszane etapowo w kolejnych naborach - zapowiada Grzegorz Watycha.

- Niezależnie od tego, MZWiK występuje o dofinansowanie swoich inwestycji do WFOŚ w Krakowie. Współpracując z Funduszem spółka miejska pozyskała już 2,4 mln zł dofinansowania na różne inwestycje, a w tym roku zawnioskowała o kolejne 5 mln zł pożyczki. Wnioski są w trakcie rozpatrywania - dodaje burmistrz. I przypomina, że "niezbędne remonty oraz inwestycje w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej są realizowane w różnych rejonach miasta i są koordynowane z remontami nawierzchni dróg, celem ograniczenia kosztów inwestycji".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zzz18.08.2021, 21:47
Nie ma kanalizacji lub dojazdu do działki to na jakiej zasadzie otrzymuje się pozwolenie na budowę?
Mieszkaniec15.08.2021, 16:40
Niwa nie jest pępkiem świata, a w mieście są ważniejsze inwestycje. Niech Luberda nie wykorzystuje swojej pozycji, bo jako przewodniczący rady miasta Nowy Targ powinien mieć szersze horyzonty.
Waldek15.08.2021, 15:38
A przymusić prezesa L. niech robi, od czego jest. On jest dla mieszkańców czy mieszkańcy dla niego? Przecież chcom płacić. Jak mu nie pasuje to wysłać go do PPK.
Podatnik15.08.2021, 14:28
Jesli nie ma tam kanalizacji to jakim cudem funkcjonuje tam tyle podmiotów oferujących noclegi dla turystów? Wystarczy wejść na odpowiedni portal.
mieszkaniec15.08.2021, 13:11
Panie radny jeden i drugi z Niwy. Co z os.Niwa od ul.Partyzantów, budowanych jest kilka osiedli mieszkaniowych brak kanalizacji, oswietlenia ulicy do tego chaos z adresami część mają adres oś.niwa (dawniej budowane domy) nowe tuż obok już ulica partyzantów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl