16.08.2021, 13:53 | czytano: 2139

Zmagania wędkarzy muchowych. Michał Borys - najlepszy (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Na potokach Biały i Czarny Dunajec rozegrana została trzecia edycja (w nowej odsłonie) zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Do startu w zawodach zgłosiło się 58 zawodników z 16 Kół (w tym jedna kobieta), którzy po rozlosowaniu stanowisk o godz. 8:00 przystąpili do rywalizacji.
Po trzech godzinach walki w I turze - po krótkiej przerwie na posiłek - o godz. 13:30 przystąpili do dalszej rywalizacji. Po 6 godzinach łowienia na dwóch różnych potokach najlepszy okazał się kolega Michał Borys z koła Żywiec Zabłocie. II miejsce zajął kolega Norbert Dzielski z koła nr 17 PODHALE w Nowym Targu, III miejsce aktualny Mistrz Polski w wędkarstwie muchowym Dawid Kowalski z koła Mszanka.

Największą rybę zawodów złowił kolega Jarosław Mikuta z koła w Jordanowie. Pstrąg potokowy mierzył 57,5 cm.

Zwycięzcom zostały wręczone statuetki, autorstwa Gabriela Szyrszenia. Dekoracji dokonał wiceburmistrz Miasta Waldemar Wojtaszek.