16.08.2021, 18:07 | czytano: 3866

Szaflary i Biały Dunajec dla Nowej Białej (zdjęcia)

W kościele parafialnym w Szaflarach odbył się koncert charytatywny na rzecz pogorzelców z Nowej Białej.
Przed zebraną publicznością zaśpiewał chór Kanto z Białego Dunajca pod dyrekcją Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, w akompaniamencie Marcina Polańskiego, Ady Przybyły, Bartłomieja Fatli, Marcina Fatli i Wojciecha Fatli. Pieśni przeplatane były narracjami, które przygotowali Jarosław Szlęk i Katarzyna Fiedler z Szaflar wraz z młodzieżą, a przedstawiające relacje świadków pożaru w Szaflarach w 1932 roku oraz nawiązujące do tragicznego wydarzenia w Nowej Białej.
Koncert zorganizowano z inicjatywy mieszkanki Szaflar, Haliny Pary, współorganizatorami byli Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach, Gmina Szaflary, Związek Podhalan Oddział Szaflary, Koło Gospodyń Wiejskich Szaflary, Ochotnicza Straż Pożarna z Szaflar, Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, Gminny Ośrodek Kultury w  Białym Dunajcu oraz społeczność Gliczarowa Dolnego.

Podczas koncertu obecna była także sołtys Nowej Białej, Krystyna Węglarz, która podziękowała organizatorom za wspaniały występ zaś darczyńcom za wsparcie mieszkańców Nowej Białej w potrzebie, a te są ogromne. Niszczycielski ogień objął dwadzieścia dwa budynki mieszkalne i kilkanaście budynków gospodarczych, i pozbawił części mieszkańców dobytku i dachu nad głową.

W ramach wydarzenia odbyła się także loteria fantowa i kiermasz ciast. Wszystkie zebrane środki organizatorzy przekazali na ręce sołtys.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
JanS16.08.2021, 21:15
Ake w Nowej Bialej zaczyna sue teraz walka kto ma nowsze taczki :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl