16.08.2021, 19:30 | czytano: 938

Niedziela dla zdrowia w Zakopanem

Fot. Materiały prasowe
Ponad 300 osób wzięło udział w pikniku profilaktycznym zorganizowanym przez małopolski NFZ i miasto Zakopane na Dolnej Równi Krupowej. Niedzielny piknik był kolejną odsłoną akcji profilaktycznej, zachęcającej mieszkańców naszego regionu do regularnych „przeglądów” swoich organizmów.
Uczestnicy pikniku na miejscu mogli skonsultować swój stan zdrowia z pulmonologiem i onkologiem, zmierzyć cukier i ciśnienie, oddać krew, nauczyć się samobadania piersi oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką. Dietetyk pomagał w analizie składu ciała i podpowiadał, jak umieścić zdrowie na talerzu oraz w prosty sposób stworzyć smaczny i zdrowy jadłospis dla całej rodziny z pomocą portalu diety.nfz.gov.pl. Pracownicy małopolskiego NFZ wydawali Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, potwierdzali profile zaufane oraz pomagali w pierwszych logowaniach do Internetowego Konta Pacjenta.
Piknik był również okazją, by mieszkańców Podhala oraz turystów zachęcić do regularnych badań diagnostycznych i udziału w programie „Profilaktyka 40 PLUS”.

Źródło: NFZ Kraków, r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl