16.08.2021, 20:20 | czytano: 1382

Piknik Centrum i Zawodzia (zdjęcia)

Woda, słońce, dobra muzyka, przepyszne regionalne przysmaki i pokazy GOPR-u, Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich oraz kajakarzy górskich, to tylko część atrakcji dostępnych podczas wspólnego pikniku dwóch sołectw Krościenka nad Dunajcem: Centrum i Zawodzie.
Choć tuż przed piknikiem nieco padało, to jednak już podczas samej imprezy było ciepło i słonecznie, co zachęcało wszystkich obecnych do wspólnej dobrej zabawy. Prowadził ją - wcielając się w rolę konferansjera - Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji, sypiący dowcipem.
Na scenie, jako pierwszy wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Pieniny”, a tuż po nim „Grywałdzkie Nucicki.” Pokaz swych umiejętności dała też znakomita Orkiestra Dętą OSP z Krościenka nad Dunajcem, która zagrała melodie nie tylko znane, ale i wpadające w ucho. Z kolei Kwartet Smyczkowy „Liberate Me” zaprezentował utwory znanych kompozytorów. Z charakterystyczną dynamiką zagrał z kolei zespół muzyczny „Folk Power”, grający nie tylko na skrzypcach, ale i innych instrumentach ludowych i elektronicznych. Grupa ta, składa się bowiem z górali, prywatnie przyjaciół, zafascynowanych muzyką nie tylko góralską, ale i bałkańską, słowacką, romską i węgierską. Zespół ten wprowadza w swym repertuarze nowoczesne brzmienie do dawnej muzyki Karpat.

Podczas festynu pomyślano, jednak nie tylko o uczcie dla ducha. To dlatego można było skosztować przepysznych wypieków i potraw przygotowanych przez panie z koła Gospodyń Wiejskich. Cieszyły się one dużym uznaniem wśród miejscowych i turystów, którzy degustowali je z dużym zapałem.

Swe stoiska miały też: Nadleśnictwo Krościenko nad Dunajcem, Poczta Polska, GOPR. Z kolei dzięki GOPR-owi, Straży Pożarnej i flisakom zarówno młodsi, jak i starsi mogli skorzystać z oferowanych - przez te organizacje pozarządowe - atrakcji. Partnerem strategicznym imprezy była natomiast, jak zawsze, Kinga Pienińska.

W trakcie imprezy promowano szczepienia przeciw Covid19, a także można było spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Źródło: CKIP w Krościenku, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl