20.08.2021, 16:08 | czytano: 1883

Przed nami czarnodunajecki Hołdymas

CZARNY DUNAJEC. Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec zaprasza na XXXI Gminne Dożynki Hołdymas 2021. W tym roku impreza odbędzie się 28 i 29 sierpnia. Gwiazdą będzie zespół Piersi.
"Co roku, końcem sierpnia rolnicy z Gminy Czarny Dunajec spotykają się podczas uroczystej mszy świętej dożynkowej oraz zakończenia prac m.in. polowych. Hołdymasowi, co roku towarzyszy także plenerowy festyn pełen atrakcji" - przypominają organizatorzy.
Zabawa zacznie się w sobotę o godz. 10.00 obok budynku dawnej stacji kolejowej w Podczerwonem, gdzie rozegrany zostanie rajd rowerowy połączony z piknikiem. Wystąpi Anna Gąsienica Byrcyn.

Właściwe święto plonów odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. o 11.30 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Uroczysta Msza św. Dożynkowa. Wcześniej zaplanowano sadzenie Dębu Wolności. W programie także poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę żłobka w Czarnym Dunajcu.

Od godziny 13.00 impreza przeniesiona zostanie na stadion sportowy. Tam - parada zaprzęgów konnych, turniej sołectwa, koncerty i prezentacje, konkursy i zabawy.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl