10.09.2021, 17:51 | czytano: 1584

Racje żywnościowe dla ratowników

zdj. GP GOPR/FB
Spółka PGE Energia Odnawialna przekazała do GOPR - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe blisko 2000 porcji niewykorzystanej podczas pandemii żywności liofilizowanej.
"Te pełnowartościowe posiłki w hermetycznie zamkniętych, szczelnych opakowaniach, spółka kupiła podczas pierwszej fali COVID-19 w Polsce. Żywność miała być wykorzystana w sytuacji, gdyby objęci kwarantanną pracownicy którejś z elektrowni szczytowo-pompowej musieli pozostać w pracy przez kilkanaście dni. Na szczęście taka sytuacja się nie wydarzyła" - wyjaśniają ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.
Żywność będzie służyła ratownikom GOPR nie tylko Grupy Podhalańskiej, ale także Beskidy, Bieszczady, Jurajskiej, Krynickiej, Karkonosze i Sudeckiej.

"Będzie wykorzystywana głównie podczas wielodniowych akcji poszukiwawczych oraz niektórych szkoleń, w szczególności zagranicznych i odbywanych w Alpach. Jej szczególną zaletą jest niewielka waga, co ma szczególne znaczenie, gdy cały ekwipunek niesiony jest na plecach" - komentują ratownicy.


s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl