12.09.2021, 18:03 | czytano: 1141

Rajd Szlakami Żołnierzy Wyklętych

Pomnik
Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznych Błyskawica im. mjr. J. Kurasia Ognia wraz z krakowskim oddziałem IPN, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Zakopanem i zakopiańską grupą „Nauczyciele dla Rzeczypospolitej” zapraszają na 15. edycję rajdu Szlakami Żołnierzy Wyklętych ZP Błyskawica mjr Ognia.
Rajd odbędzie się w dniach 17-19 września i będzie przebiegał szlakiem tatrzańskiej 2 kompanii Zgrupowania Błyskawica Ryszarda Ostaszewskiego „Ryśka” i Jana Kolasy „Powichra” .

Rozpoczęcie w piątek 17 września. O godz. 9.00 msza św. w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej z okazji Dnia Sybiraka; za ofiary Golgoty Wschodu i Żołnierzy AK z okręgów Wilno, Nowogródek, Wołyń i Żołnierzy Wyklętych z Kresów. O godz. 10.00 – Apel Pamięci pod Pomnikiem Katyńskim na Pęksowym Brzyzku; zapalenie zniczy pomnikach i grobach: Sybiraka Bronisława Piłsudskiego, Beaty Obertyńskiej – poetki i pisarki/ „Jeśli zapomnę o nich..”/, gen. Mariusza Zaruskiego – Naczelnika TOPR w l.1909-14/ , Józefa Krzeptowskiego „Ujka” – „Króla kurierów tatrzańskich” i Sybiraka oraz zakopiańskich AKowców i Wyklętych. O 11.00 – Warta honorowa rekonstruktorów PGRH Błyskawica i początek odpraw startowych patroli rajdu pod pomnikiem "Ogniowców" w Parku Lecha i Marii Kaczyńskich.
Zakończenie rajdu w niedzielę 19 września. W programie: o godz. 11.00 pod Pomnikiem „Ogniowców”- w parku Lecha i Marii Kaczyńskich - koncert Barda Żołnierzy Wyklętych Andrzeja Kołakowskiego, rekonstrukcja plenerowa „Ogień schodzi z gór – idzie w bój „Ognia” brać, idzie bezpiekę prać!”, podsumowanie rajdu i rozdanie nagród.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
cudr12.09.2021, 20:50
Jak Kurasia, to ja dziękuję.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl