13.09.2021, 18:36 | czytano: 2011

Antyalkoholowe kontrole na drogach

Dzisiaj na terenie powiatu tatrzańskiego zakopiańska drogówka prowadziła działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Mają one na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Mundurowi wykorzystują w swoich działaniach tzw. szybkie testy, czyli m.in. bezustnikowe alkomaty. - Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa - mówi podkom. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. - Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.
Przypominamy, że za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
No??13.09.2021, 22:44
Dlaczego teraz a nie w czasie wakacji?
Adam13.09.2021, 20:08
I bardzo dobrze tępić pijaków co prowadzą auta po pijanemu !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl