14.09.2021, 12:35 | czytano: 811

Roboty zachęcają do turystyki (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem zaprezentowane zostało Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła.
W prezentacji centrum udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzej Gut-Mostowy, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta i starosta tatrzański Piotr Bąk.
To najnowocześniejsza w Polsce mobilna strefa edukacji wyposażona w humanoidalnego robota, aplikacje edukacyjne, rozszerzoną rzeczywistość oraz inne interaktywne rozwiązania edukacyjne. Uczestnicy konferencji wraz z uczniami i nauczycielami zakopiańskich szkół mogli aktywnie poznawać multimedialną przestrzeń. Projekt ma zachęcać dzieci i młodzież do turystyki. Sprzęt umożliwia wirtualną turystykę np. wycieczkę kajakiem czy rowerem.

- Najbliższe miesiące to będzie tzw. turystyka niepewności, czyli Polacy będą wybierać więcej destynacji krajowych, będą wybierać bezpieczniejsze środki transportu. Tak się będzie działo nie tylko w Polsce. Dlatego musimy wyjść z ofertą, pokazać, zainteresować, bo marketing dźwignią handlu. Dlatego jeśli się będzie rodzinom przypominało, jakie mamy różne atrakcje, to przyniesie wymierny efekt i dla tych rodzin i dla branży turystycznej - mówi wiceminister.

Centrum ma zostać zaprezentowane w kilku podhalańskich szkołach.

Projekt jest realizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki.

oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
Zobacz pełną wersję podhale24.pl