16.09.2021, 15:37 | czytano: 336

Czy szybkość łącza internetowego ma znaczenie? (art. sponsorowany)

Jakie znaczenie ma przepustowość łącza? Dowiedz się, jak sprawdzić szybkość internetu i jaką ofertę wybrać najlepiej.
W ostatnich latach nasze życie w dużym stopniu przeniosło się do internetu. Pracujemy zdalnie, korzystając z różnego rodzaju komunikatorów, aby wymieniać się pomysłami i postępami w poszczególnych projektach. Nauka też wiąże się coraz częściej z pracą przed ekranem komputera, dlatego to, jaka jest przepustowość naszego domowego łącza, ma ogromny wpływ na zadania, które wykonujemy. Każdy lubi przecież sprawną transmisję danych, bez niepotrzebnych zakłóceń. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę internetową dla naszego domu? 
Jak sprawdzić szybkość łącza internetowego?
Szybkość łącza internetowego możemy zmierzyć sprawdzając dwie wartości - DL, czyli z angielskiego Download Speed, oraz UL, czyli Upload Speed. Wartość DL pozwoli nam określić szybkość pobierania danych przez urządzenie, natomiast UL pokaże, jak szybko dane są wysyłane z naszego przekaźnika. Dzięki tym dwóm wartościom będziemy mogli określić przepustowość swojego łącza i rozwiązać ewentualne problemy z odbieraniem oraz przekazywaniem danych. Jednostką, w jakiej możemy obliczyć zarówno Download, jak i Upload Speed, są megabajty na sekundę zapisywane jako Mb/s. 
Dodatkowym parametrem pozwalającym nam zdefiniować szybkość naszego łącza jest latency, czyli opóźnienie. Określa szybkość pomiędzy transmisją pakietów wiadomości a odebraniem ich przez komputer w sieci oraz przetwarzania odebranych lub wysyłanych danych. Wartość opóźnienia mierzy się w milisekundach i przyjmuje się, że im jest mniejsze, tym szybsza odpowiedź na wysłane żądanie. 
Jakie czynniki wpływają na prędkość łącza internetowego?
Na szybkość łącza internetowego może mieć wpływ kilka czynników - to z jakiej technologii przepływu danych korzystamy, ile urządzeń jest podłączonych do danej sieci i jakie jest jej maksymalne obciążenie. Jeśli w naszym domu lub mieszkaniu pracuje wiele urządzeń, a przepustowość łącza jest niewielka, to wartości DL oraz UL mogą być stosunkowo niskie.
Zalety korzystania z szybkiego łącza internetowego
Zalet korzystania z szybkiego łącza internetowego jest naprawdę wiele i większość z nas zapewne niejednokrotnie miała okazję się o tym przekonać. Im szybsze jest nasze połączenie, tym więcej mamy korzyści i przyjemności z surfowania po internecie. 
To szczególnie ważne, jeśli nasza praca jest związana z przesyłaniem i odbieraniem plików, organizowaniem spotkań w formie online czy łączeniem kilku zadań, które wymagają od nas podłączenia do sprawnej sieci. Szybka transmisja danych jest kluczowa także w przypadku osób uczących się i studiujących - zwłaszcza wtedy, gdy większość spotkań odbywa się w formie zdalnej. 
Szybkie łącze to też możliwość odbierania filmów, seriali, książek i gier w zdecydowanie wyższej rozdzielczości. Dzięki temu możemy naprawdę korzystać z najlepszej rozrywki na wysokim poziomie. 
Internet światłowodowy - najszybszy internet dla Twojego domu 
Internet światłowodowy jest najszybszą technologią przekazywania danych. Dzięki FTTH, czyli z angielskiego Fiber To The Home, internet światłowodowy łączy bezpośrednio Twoje mieszkanie lub dom z centralą operatora. Dzięki temu nie ma żadnych barier czy zakłóceń, które mogą spowodować przerwanie transmisji danych lub spowolnienie transferu. Co więcej, kabel światłowodowy - wykonany z przezroczystego włókna szklanego z domieszką tworzyw sztucznych - to kabel, w którym przesyłanie danych odbywa się za pomocą światła. Dlatego prędkość transmisji danych jest w usłudze internetu światłowodowego niezwykle wysoka. 
Internet światłowodowy daje swoim użytkownikom możliwość korzystania z wysokiej transmisji danych bez niepożądanych zakłóceń, pozwala również na odbieranie filmów, seriali, połączeń i plików w najwyższej możliwej rozdzielczości. Posiadając internet światłowodowy w swoim domu lub mieszkaniu, możemy cieszyć się korzystaniem z wielu urządzeń w tym samym czasie. 
Internet domowy bez limitu 
Skoro wiemy już, że szybkość naszego domowego łącza internetowego ma znaczenie, powinniśmy się zastanowić nad tym, z usług jakiego operatora powinniśmy skorzystać. 
Internet domowy bez limitu od UPC jest dostępny w trzech różniących się ceną opcjach. Dzięki temu możemy wybrać taki pakiet, który będzie zaspokajał nasze potrzeby. Zastanawiając się nad wielkością pakietu internetowego, warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak na przykład to, ile osób będzie w tym samym czasie korzystało z danego połączenia. 
UPC oferuje swoim klientom dostęp do internetu światłowodowego. Pakiety UPC to kolejno 300 Mb/s, 750 Mb/s oraz 1 Gb/s, czyli opcja z możliwością odbierania i przesyłania największej liczby danych na sekundę. Do każdego pakietu UPC dołącza również nowoczesny Modem Connect BOX z WiFi, który pozwala na jeszcze lepszą jakość połączenia. Co więcej, klienci mają możliwość skorzystania z Pakietu Bezpieczeństwa UPC oraz instalacji internetu przez specjalistę UPC. 
Zobacz pełną wersję podhale24.pl