17.09.2021, 15:39 | czytano: 8634

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie starego szpitala (zdjęcia)

zdj. PPUZ w Nowym Targu
NOWY TARG. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły prace rozbiórkowe budynków starego szpitala zlecone przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową częstochowskiej firmie ITL. Porządkowanie terenu potrwa dwa tygodnie. Koszt to ok. 166 tys. zł.
- Realizacja inwestycji pn. „Rewitalizacja starego szpitala w Nowym Targu na potrzeby dydaktyczne Instytutu Zdrowia” postępuje zgodnie z planem - podkreśla Anna Gródek z Centrum Promocji i PR Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. - Rozbiórce podlegają budynki znajdujące się w sąsiedztwie lub bezpośrednim połączeniu z elementami objętymi ochroną konserwatorską (elewacja budynku głównego, klatka główna budynku głównego - wpisane do gminnej ewidencji zabytków), dlatego wykonawca musi zachowywać wszelkie środki ostrożności, aby ich nie naruszyć - dodaje.
- Jesteśmy zadowoleni z prowadzonych prac, odbywają się one zgodnie z planowanym harmonogramem. Pozwala nam to wierzyć, że każdy zakończony etap prac, coraz bardziej przybliża nas do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest nowoczesna, przestrzenna infrastruktura. Umożliwi ona przyszłym studentom komfortowe i nowatorskie warunki kształcenia - zaznacza dr Bianka Godlewska-Dzioboń, prorektor ds. współpracy i projektów.

Przekazanie terenu starego szpitala wykonawcy nastąpiło 18 sierpnia.

W trakcie kolejnych dwóch tygodni, rozbiórce ulegną: przybudówka znajdująca się po stronie północno-zachodniej, ruiny kotłowni i szybu windowego, dwukondygnacyjny łącznik, budynek garażowo-gospodarczego oraz trzykondygnacyjny obiektu z poddaszem, znajdujący się w drugiej linii zabudowy.

PPUZ, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
emeryt19.09.2021, 14:15
Konserwator zabytków to taka ważna osoba? Co z nami, konserwatorami żon, mężów ? Czy ktoś nas pyta o zdanie? Z nami nikt się nie liczy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl