20.09.2021, 20:42 | czytano: 3252

I Skawiańska Biesiada Dożynkowa (zdjęcia)

W sobotę odbyła się I Skawiańska Biesiada Dożynkowa przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skawie.
Program był bardzo różnorodny: przygotowano coś dla ciała, ale i coś dla ducha. Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, na której poświęcony został wykonany przez koło gospodyń wieniec dożynkowy. Potem w sali teatralnej pod kościołem miał miejsce spektakl pt. „Śniadanie Króla” w brawurowym wykonaniu pań z koła.
Spektakl ten był efektem warsztatów teatralnych prowadzonych przez Krystynę Kachel, aktorkę Teatru Lalek "Rabcio". Kolejną odsłoną dożynek były występy na scenie plenerowej oraz różnorodne konkurencje prowadzone przez młodzież ze skawiańskiego Oratorium. Można było popróbować swoich sił między innymi w rzucie miotłą na odległość, wbijaniu gwoździ na czas, przerzucaniu bali ze słomy, szukaniu gwoździa w stogu siana, a także w konkurencji zarezerwowanej specjalnie dla pań: rzucie wałkiem do celu. Dla dzieci przygotowano animacje i zabawy, stoisko ze skręcaniem baloników, malowaniem twarzy oraz dmuchane zjeżdżalnie.

Na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, która wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich poprowadziła wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych. Ponadto można było obejrzeć układy taneczne zaprezentowane przez podhalańskie Mażoretki, występy młodych talentów ze Skawy: wokalistek, skrzypaczek, a także pokaz układania kostki Rubika w czasie 1 minuty.

Wszystkim tym atrakcjom towarzyszył serwowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Skawy poczęstunek: smakołyki z grilla, przysmaki wiejskie, kociołek i słodki stół.

Organizatorzy, zdj. Robert Łajka
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl