22.09.2021, 10:44 | czytano: 592

V edycja Capoeira Mountain Meeting w Zakopanem

Coroczne spotkanie adeptów tej brazylijskiej sztuki walki w Zakopanem, stało się już tradycją. W najbliższy weekend 25-26 września wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez najlepszych instruktorów Capoeira. Pojawią się goście z Brazylii, Europy i Polski.
Zakopiańskie Capoeira Mountain Meeting jest jednym z największych tego typu eventów w Polsce i niezwykłą okazją do treningu z najlepszymi.
Capoeira powstała na przełomie XVIII i XIX wieku w Brazylii. Była sposobem niewolników na zaznaczenie swojej odrębności kulturowej oraz zabawą, dzięki której mogli zapomnieć o trudach codzienności. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich oraz Indian z Ameryki Południowej. Nowoczesna, zmodernizowana capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz obalenia. Ze względu na swoją dynamikę oraz niemal taneczną płynność, capoeira jest niezwykle widowiskowa, stanowiąc wspaniałą atrakcję dla każdego. Wydarzenie organizowane w Zakopanem ma charakter warsztatów, jednak treningi i pokazy są otwarte także dla szerszej publiczności. Gościem specjalnym warsztatów corocznie jest ikona capoeiry na świecie, brazylijski mistrz Mestre Paulao Ceara - prezes jednej z największych organizacji Capoeira na świecie - GCB (Grupo Capoeira Brazil).

Zajęcia odbywają się w hali sportowej przy ul. Chramcówki - w sobotę w godz. 11:00-16:00, w niedzielę od 11.00 do 14.00.

Organizatorami wydarzenia są sekcje Nowa Huta i Podhale Klubu Sportowego Capoeira Brasil.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl