23.09.2021, 19:17 | czytano: 1009

Jazz Camping Kalatówki 2021 nadchodzi wielkimi krokami

Materiały prasowe
XXV edycja Jazz Campingu na Kalatówkach rozpocznie się w poniedziałek 27 września i potrwa do soboty 2 października. Koncerty rozpoczynać się będą codziennie od godziny 20:00.
Organizatorzy zapraszają na codzienne jam sessions, a we wtorek 28 września – na wspólne granie jazzmanów i kapeli góralskiej.
W czwartek, 30 września odbędzie się Jam Session z Muzyką Mieczysława Karłowicza w aranżacji jazzowej i poezją Jana Kasprowicza w interpretacji Grażyny Syrziste.

Całość zwieńczy sobotni koncert finałowy (2 października) który będzie poświęcony pamięci zmarłego niedawno Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza- wieloletniego uczestnika oraz mecenasa naszej imprezy.

Poza dyrektorem Artystycznym Jazz Campingu - Zbigniewem Namysłowskim, niekwestionowaną legendą polskiego jazzu, spotkamy się również ze znakomitymi trębaczami- Robertem Majewskim i Robertem Murakowskim, doskonałymi muzykami młodszego pokolenia- Tomkiem Sołtysem (pianino), Mateuszem Smoczyńskim (skrzypce), a także z wirtuozem kontrabasu i genialnym lutnikiem- Marianem Pawlikiem , z gitarzystą jazzowym – Konradem Zemlerem, a także z saksofonistami - Borysem Janczarskim, Tomaszem Pruchnickim, Marcinem Ślusarczykiem.

Na Kalatówki zawitają także m.in. Jerzy Bartz - legendarny bębniarz i wychowawca wielu pokoleń perkusistów, Jacek Namysłowski- puzonista, który jeszcze jako nastolatek debiutował na Kalatówkach, Jacek Kochan i Przemek Jarosz.

PROGRAM:

27.09 Poniedziałek- Inauguracyjne Jam Session

28.09 Wtorek - Jazz i Górale
29.09 Środa- Jam Session

30.09 Czwartek- Jam Session- Muzyka Mieczysława Karłowicza i Poezja Jana Kasprowicza

1.10 Piątek- Jam Session

2.10 Sobota Koncert Finałowy- poświęcony Jerzemu "Dudusiowi" Matuszkiewiczowi.

Więcej informacji: www.kalatowki.pl.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl