30.09.2021, 14:58 | czytano: 5820

Złote i Żelazne Gody w gminie Szaflary

Fot. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
W restauracji Borowy Dwór w Bańskiej Niżnej odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" parom małżeńskim, które zawarły związek małżeński w 1970 r. Podczas spotkania wójt Rafał Szkaradziński złożył jubilatom życzenia i wręczył medale od prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Maria i Andrzej Bednarzowie zam. Bańska Wyżna, Maria i Jan Łasiowie zam. Bańska Niżna, Maria i Jan Kwakowie, Stefania i Andrzej Pęksowie zam. Skrzypne, Maria i Władysław Chrobakowie, Danuta i Józef Forendowie, Maria i Stanisław Jarząbkowie, Krystyna i Bogdan Wojnarscy zam. Szaflary, Helena i Stanisław Borkowscy, Maria i Józef Bukowscy, zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Galowie zam. Maruszyna, Helena i Stanisław Stramowie, Maria i Władysław Warpechowie zam. Maruszyna, Krystyna i Marian Stankowie, Zofia i Jan Wilczkowie zam. Zaskale.
W ubiegłym roku obchodzili 60 – tą rocznicę (Diamentowe Gody) ślubu, a są to:

Helena i Stanisław Komperdowie zam. Bór, Maria i Wojciech Lassakowie zam. Bańska Niżna, Maria i Stanisław Zapotoczni , Maria i Franciszek Zubkowie zam. Maruszyna Władysława i Edward Walkoszowie zam. Zaskale.

Jubilaci wysłuchali Marsza Mendelssohna, nie zabrakło także toastu i poczęstunku. Wójt oraz przewodniczący rady wraz z zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odwiedzili w domach jubilatów, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystościach.

Na wspólny poczęstunek zostali też zaproszeni jubilaci, którzy obchodzili swój jubileusz w 2019 r., i ze względu na panujące w ubiegłym roku obostrzenia nie zorganizowano uroczystości.

Źródło: GCKSPiT w Szaflarach, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl