02.10.2021, 10:30 | czytano: 969

E-bilety na parkingi w rejonie Morskiego Oka obowiązują także poza sezonem

Tatrzański Parl Narodowy przypomina, że wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl.
W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet można w łatwy i szybki sposób kupić na bieżąco przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej. Zalecamy zakup z wyprzedzeniem przynajmniej jednodniowym, zwłaszcza w przypadku weekendów. Opłata za miejsce parkingowe wynosi 35 zł. Rekomendujemy przyjazd przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Jednak zwracamy uwagę na to, że to kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach oraz osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku prosimy o wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).
"Zwracamy także uwagę na to, że w sieci pojawiły się bilety elektroniczne na inny parking komunikowane jako „parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN i takich e-biletów nie uwzględniamy. Prosimy zwracać uwagę na źródło i opis opłacanej usługi" - informuje TPN.

Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych uruchomiono możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44), który czynny jest codziennie od 7.30 do 16.30. Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.

Zachęca się także do zakupu biletów wstępu do Parku drogą elektroniczną za pośrednictwem strony tpn.pl oraz w aplikacjach SkyCash i mPay lub (szczegóły: tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety).

Uwaga: bilet wstępu do parku oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego TPN najlepiej jest zapisać w telefonie lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu sieci komórkowych, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: TPN, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Janek02.10.2021, 17:04
A co z wstępem do kościoła na Wiktorówkach, bo w niedzielę mnie nie wpuszczono i w kościele nie byłem a chodzę tam z rodziną co niedzielę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl