04.10.2021, 10:03 | czytano: 3027

Jeźdźcy z Podhala na Mistrzostwach PP w skokach przez przeszkody (zdjęcia)

zdj. Klub Jeździecki Czarny Dunajec
W Żywcu odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej w skokach przez przeszkody. Zawodnicy przez trzy dni mierzyli się z różnymi zadaniami na parkurze, które przygotował im gospodarz toru. Z Klubu Jeździeckiego Czarny Dunajec startowało 7 par w 3 różnych kategoriach.
W klasie "kuce" jechała najmłodsza zawodniczka - 10-letnia Madzia Zaręba, której przydarzył się błąd na przedostatniej przeszkodzie i finalnie zajęła 11 miejsce.
W kategorii "dzieci" do ścisłego finału weszła Aleksandra Ślusarska na koniu H’Baccard, którzy pokonali bezbłędnie oba nawroty i zakończyli zawody na 5. pozycji. Startująca również w tej klasie Jagna Bryniarska na klaczy Sencha zajęły 31 miejsce.

Najliczniejsza grupa startowała w kategorii "amator", gdzie w finale Wojciech Wróbel wraz ze swoim koniem Cekin stanęli na 3. miejscu na podium. Drugi reprezentant czarnodunajeckiego klubu - Przemysław Sobczyk i D’Ocynk zakończyli Mistrzostwa na 12. pozycji. Debiutująca zawodniczka Julia Pilarczyk i Demodex zajęli 20. miejsce (w konkursie brało udział ponad 40 zawodników). Niestety startująca na koniu Winerin Aneta Janowiak miała niegroźny upadek w finale, stad nie udało się tej parze ukończyć Mistrzostw.

Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem Wiolety Hajnos, która jest instruktorem sportu, sędzią WKKW i ujeżdżenia, a także czynną zawodniczką WKKW, skoków przez przeszkody i ujeżdżenia.