10.10.2021, 15:07 | czytano: 2133

Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym (zdjęcia i film)

zdj. Jakub Wojtyczek
Na drogach Nowego Targu i okolicznych miejscowości rozegrany został Akademicki Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym, którego gospodarzem była Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
Kolarze wyruszyli sprzed budynku "Tatry" na Kokoszkowie, gdzie zlokalizowano honorowy start. Sygnał do rozpoczęcia zawodów dała prorektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej dr Bianka Godlewska-Dzioboń.
Na starcie stanęło blisko 60 kolarzy i kolarek z całej Polski. Byli przedstawiciele uczelni krakowskich ale także Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego ze Szczecina, Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania, Uniwersytetu Medycznego z Łodzi, Uniwersytetu Warszawskiego oraz politechnik z Łodzi, Kielc, Opola, Gliwic, Gdańska, Rzeszowa i Lublina.


Wyścig na dobre rozpoczął się na Grelu w Nowym Targu, gdzie zaplanowano ostry start. Stąd kolarze ruszyli w kierunku Trutego, Pyzówki, Obrocznego, Krauszowa i Ludźmierza - i z powrotem do Nowego Targu.

Najlepsze wyniki wśród panów osiągnęli: Jakub Żurek z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, Marcin Małas z Politechniki Gdańskiej i Szymon Łapsa z AWF Kraków. Wśród pań najszybsza była Julita Fira z AWF Kraków, potem Agata Świątek z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Anna Podgórską z AWF Kraków.

Organizatorami wydarzenia byli Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Dominika Stalmach z Centrum Współpracy i Jakości, dr Paweł Gąsior z Klubu Uczelnianego AZS Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu oraz Zarząd Główny AZS.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, prof. uczelni, Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ, Grzegorz Watycha, zaś patronat medialny: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Podhale24.pl, Sportowe Podhale.pl oraz Pasja AZS.

Partnerem wydarzenia był Ośrodek Narciarski Kotelnia Białczańska oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

wo/ mat. prasowe, zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kowaniec Rules10.10.2021, 22:03
Kiedyś robiono biegi o puchar rektora i można było rodzinnie wystartować teraz impreza dla profesjonalistów. Szkoda że zaprzestano tej imprezy ale pewnie nowe władze to i nowe pomysły. Tak czy siak fajnie że coś robią.
kolarz10.10.2021, 18:41
Super impreza. Wreszcie coś drgnęło sportowo na Podhalance.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl