14.10.2021, 17:08 | czytano: 1842

Policja w przedszkolu

Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej spotkali się z dziećmi w przedszkolach „Smerfna Dolina” w Groniu oraz „Magiczna Kraina” w Leśnicy w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”.
Mundurowi przekazywali dzieciom informacje na temat bezpiecznych zachowań na drodze, placu zabaw i w domu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Z uwagą i entuzjazmem słuchały rad policjantów. Policjanci uczyli dzieci jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i wrócić do domu, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, jak bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Przypomniano również podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów.
Dzieci zasypały policjantów pytaniami dotyczącymi ich pracy i z wielkim zainteresowaniem słuchały o ich codziennych obowiązkach. Mamy nadzieję, że lekcja pogłębiła ich wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu ruchu drogowego. Uczestnikom przekazano materiały dydaktyczne w postaci elementów odblaskowych, oraz książek o tematyce ruchu drogowego. Materiały zostały sfinansowane z budżetu gminy Bukowina Tatrzańska.

Wśród opiekunów poruszono również kwestię niewłaściwego parkowania przez rodziców dowożących dzieci do przedszkola i zwrócono się z prośbą o przekazanie rodzicom informacji o zagrożeniach wynikających z takiego zachowania oraz możliwych konsekwencjach popełnianych wykroczeń.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyrocznia14.10.2021, 17:13
Tylko dlaczego wpadli do dzieci jak zamaskowani bandyci?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl