24.10.2021, 11:49 | czytano: 1922

Uczennica Goszczyńskiego multimedalistką mistrzostw województwa w lekkoatletyce! (zdjęcia)

arch. szkoły
Mistrzostwa województwa w kategorii wiekowej U18 przeprowadzono w Krakowie na stadionie AWF.
Stadion dysponuje ośmioma torami, naturalną trawą na boisku, wszystkie urządzenia lekkoatletyczne zlokalizowane są na płycie obiektu. W Krakowie, tak jak w całej usportowionej Polsce, zaplecze mieści się poza sferą aktywności fizycznej.
Bardzo dobrze, w gronie rówieśników (r. ur. 2004 i młodsi), zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Zdobyli cztery medale – w tym dwa złote i dwa brązowe. W skali ilościowej powtórzyli osiągnięcie z roku 2019, zmieniły się tylko kolory medali (1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe).
Podwójną mistrzynią małopolskiej licealiady została Oliwia Polak. Wygrała bieg na 200 m, uzyskując rezultat 28.55. Razem z koleżankami: Alicją Kowalcze, Ingą Tworek i Zuzanna Mroczką zwyciężyły w biegu sztafetowym 4x100 m. Czas 54.23 (99 pkt), według tabel lekkoatletycznych, był drugim pod względem wartości w całej klasyfikacji zawodów dziewcząt. Wyżej oceniono tylko rezultat Gabrieli Jaworskiej z XII LO w Krakowie w rzucie oszczepem - 41.27 (115 pkt).
Trzeci medal zdobyła Oliwia w biegu na 100 m (13.83) – przypadł jej w udziale krążek z brązu. Szkoda że biegła w innej serii niż najgroźniejsze rywalki. Wśród chłopców najlepiej spisał się Igor Zahora, który zajął trzecie miejsce w biegu na 200 m – 25.07.

Miejsca pozostałych reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego: 100 m – 5. Alicja Kowalcze, 800 m – 6. Martyna Hryc, 400 m – 6. Kamil Gawron, 1500 m – 6. Jan Rzadkosz, skok w dal – 7. Pascal Pytelewski, 100 m – 10. Igor Zahora.

Opiekunem uczniów liceum był mgr Wojciech Tischner - nauczyciel wychowania fizycznego.

źródło: szkoła