24.10.2021, 17:38 | czytano: 3159

Bóbr buduje żeremie nad Morskim Okiem (film)

kadr z filmu
TATRY. - Robi zapasy i nie żartuje. Będziemy chyba razem spędzać ten okres zimowy - komentuje Grzegorz Bryniarski. Jak mówi leśniczy z TPN - sytuacji, gdy bóbr zimował tak wysoko w górach jeszcze nie było.
Bobra zaobserwowano w Tatrach już w sierpniu. Teraz powiększa on swoje żeremie i wygląda na to, że zamierza zimować w tym bardzo trudnym dla siebie środowisku.
- Ten bóbr jest dosyć sprytny, bo w tym rejonie nie ma liściastych drzew potrzebnych do budowy żeremia, ale on transportuje gałęzie z oddalonego miejsca, gdzie zorganizował sobie skład. Dalej przenosi gałęzie w miejsce docelowe, gdzie powstaje i jego dom. Niektóre gałęzie przynosi z dość odległych rejonów, bo oddalonych około 50 metrów. Ścina te gałęzie na tak zwanym Półwyspie Miłości i tam wciąga gałęzie pod wodę - mówi w rozmowie z PAP leśniczy z obwodu ochronnego Morskie Oko Grzegorz Bryniarski.

Jak dodaje - niestety zwierzę może nie przetrwać do wiosny. - Trzeba mieć na uwadze, że to jest ścisły rezerwat, a przyroda musi radzić sobie sama - dodaje leśniczy.


s/
Może Cię zainteresować
komentarze
88824.10.2021, 21:22
Jak se nawpuszczali tak mają a za kilka lat będą odstrzały bo szkody robią jak niżej....
Mm24.10.2021, 18:16
Skąd on się tam wzią czyż by do parku wpuszczali obce gatunki zwierząt
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl