24.10.2021, 19:17 | czytano: 4137

Dzieci ze Szkoły w Szaflarach zaśpiewały dla Niepodległej (posłuchaj)

arch. zespołu
Dzieci i młodzież ze Szkoły w Szaflarach wzięły udział w konkursie zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! IV edycja - Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego.
Kapituła konkursu po burzliwych obradach i przesłuchaniu 317 zgłoszeń zespołów i solistów wyłoniła 15 laureatów oraz 6 wyróżnień. Wśród laureatów zaproszonych do koncertu finałowego znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szaflarach. Zajęli III miejsce w kategorii zespół dzieci kl. I-IV , wykonując piosenkę „Hej Panienki” Sotera Antoniego Rozbickiego oraz zdobyli wyróżnienie piosenką Pod Tatrami jest mój Kraj z repertuaru zespołu Gronicki.Trzecia, najstarsza grupa zaśpiewała utwór "Uwierz Polsko"


Ze względy na wymogi regulaminu podzieli się na 3 zespoły wokalne liczące po 5 osób. Wszyscy są uczniami Szkoły Podstawowej w Szaflarach im Augustyna Suskiego i swoje muzyczne pasje rozwijają w szkolnym Zespole KABATINKI pod kierownictwem Agnieszki Zając.

- Choć czasu było bardzo mało, wszystko chcieliśmy zrobić sami. Przyniosło nam to wiele radości i nowego doświadczenia – mówi opiekunka zespołu.

Koncert Laureatów odbędzie się w podziemiach Kopalni Soli Wieliczka 28 października w Komorze Warszawa, położonej 125 m pod ziemią która tworzy niesamowity klimat i przeżycie dla młodych adeptów sztuki.

Konkurs zorganizowanego został przez Wojewodę Małopolski Łukasza Kmitę i Prezesa Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawła Nowaka. Przedsięwzięciu partnerują także Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Dyrektor Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Jan Godłowski.

Na Kabatinki można zagłosować w plebiscycie na nagrodę publiczności. Głosowanie odbywa się na stronie organizatora.

s, a/
Może Cię zainteresować
komentarze
Halina Sięka25.10.2021, 12:31
gratulacje Agnieszko!
Optymista24.10.2021, 22:19
Brawo ! Takich nauczycieli-pasjonatów jest coraz mniej. Trzymam kciuki, aby pani Agnieszce nie zabrakło pomysłów, a młodym muzykom zapału
Burszt24.10.2021, 20:14
Gratulacje dla dzieciakow i pani Agnieszki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl