25.10.2021, 10:00 | czytano: 4723

Rajd Żubrów dotarł do mety. Wśród uczestników Maciej Kot, Konrad Biela i Andrzej Bargiel (zdjęcia, video)

PODHALE. Po rocznej przerwie ponownie odbył się Rajd Żubrów. Bazą imprezy było Zakopane, a próby sportowe zostały wytyczone w powiatach tatrzańskim i nowotarskim.
Trasa tegorocznego rajdu liczyła 270 km, w tym blisko 20 km prób sportowych. Start i meta zlokalizowana została pod Hotelem Mercure Kasprowy, a odcinki specjalne wyznaczono na Pitoniówce, w Szaflarach, na Przełęczy Knurowskiej i w Kluszkowcach, nad Jeziorem Czorsztyńskim.
Była to już 54. edycja imprezy dla byłych kierowców rajdowych i osób związanych z motosportem. Zainicjował ją w roku 1966 roku Sobiesław Zasada, który wtedy zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Europy.W grupie I czyli tytułowych „Żubrów” - dla byłych zawodników i działaczy w wieku 50+, zwyciężyli Adam Piskozub i Kamil Heller w Porsche 911 Turbo S. Podium uzupełnili Jerzy Baran i Maciej Kordeusz (VW Golf R) oraz Dariusz i Igor Banasikowie (Mitsubishi Lancer).

Grupę II - dla byłych zawodników i działaczy w wieku 30-49 lat, wygrali Piotr i Katarzyna Adamusowie (Audi S3 Quattro), na kolejnych miejscach uplasowali się Paweł Mildner i Paweł Konik (VW Golf R) oraz Michał Streer i Karolina Szalęcka (Alpine A110 S). W generalnej klasyfikacji połączonych grup I i II triumfowali państwo Adamusowie przed Adamem Piskozubem i Jerzym Baranem.

Maurizio Colpani i Giovanni Mattanza (Ford Escort RS Cosworth) byli najszybsi w grupie III Classic (dla załóg w autach wyprodukowanych przed końcem roku 1996). Za nimi Marcin Kukułka z Rafałem Kościółkiem (BMW E30) oraz Severino i Silvia Pellegrino (Lancia HF).
Puchar Pań przypadł w udziale paniom Ewie Galińskiej-Postawka i Annie Postawka (Opel Kadett). Puchar imienia Ewy Zasady, dla najlepszej pilotki zdobyła Katarzyna Adamus.

W punktacji OPEN (dla czynnych zawodników w autach przygotowanych do sportu) najszybsi byli Marcin Golonka i Maciej Kot (Mitsubishi Lancer).

Rozdano też puchary dla najlepszych załóg w klasyfikacjach markowych. Wśród załóg w samochodach Audi zwyciężyli państwo Adamusowie, w BMW – Ryszard Adamek z Filipem Stopą, we Fiatach – Marek i Tomasz Ćwierzowie, w Lanciach – Giulio Vezzoli i Simone Gotti, w Mercedesach – Andrzej Bargiel z Danielem Chwistem.

mat. prasowe, fb.com/rajdzubrow, zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
125 pl25.10.2021, 15:15
To już nie rajd żubrów.Po co tam Koty,Bargiele(dla reklamy?). Po co ? Bez nich jesteście de best.OK!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl