31.10.2021, 10:40 | czytano: 1289

Ewa Fortuna "Zapisane w czasie"

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego otwarta zostanie wystawa jubileuszowa zakopiańskiej artystki Ewy Fortuny pt.: "Zapisane w czasie". W przestrzeni galerii będzie sposobność zobaczyć jej długoletni dorobek twórczy. Uroczyste otwarcie ekspozycji zaplanowano na 5 listopada o godz. 17:00. Wystawa potrwa do 11 grudnia br.
Ewa Fortuna - urodziła się w Zakopanem. W 1970 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Leszka Wajdy. Pracowała jako projektant w Zakopiańskich Warsztatach Wzorcowych „Cepelia” w Zakopanem. Zajmuje się tkaniną artystyczną, tworzy kolaże. Stosuje własną technikę łączenia malarstwa z naturalnymi motywami roślinnymi. Swoje prace prezentowała na ponad stu wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.
Jej prace znajdują się m.in. w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem, Instytucie Wzornictwa w Łodzi, Instytucie Wzornictwa w Warszawie, Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów i kolekcji: artystki, Urzędu Miasta Zakopane, Centrum Formacyjno-Szkoleniowego „Księżówka”, Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, Domu Wypoczynkowego „Jadzia” w Zakopanem oraz ze zbiorów prywatnych Danuty Sztencel, Antoniny Gąsienicy-Giewont i Hanny Konopnickiej-Kaczmarczyk.

Zakopiańskie Centrum Kultury, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl