05.11.2021, 10:52 | czytano: 4236

Adam Kokot w gronie półfinalistów konkursu RedBull Illume

zdj. Adam Kokot
Pochodzący z Nowego Targu fotograf kolejny raz został doceniony przez jury największego na świecie konkursu fotograficznego o tematyce sportów ekstremalnych RedBull Illume. Jego zdjęcie zakwalifikowano do półfinału. - To mega duży sukces - przyznaje.
Ale warto dodać, że nie pierwszy. W 2010 roku wygrał całą kategorię "Spirit" czyli klimat, trzy lata później znalazł się w półfinale tego konkursu. Teraz wysłał zdjęcie do kategorii "Lifestyle by COOPH", to kategoria ukazująca "kreatywność stylu życia, muzyki, kultury itp., lub pokazująca co dzieje się przed, w trakcie i po akcji".
Na zdjęciu jest Michał Czeladzki i Jakub Dyrcz, czyli trener i agent nieruchomości. - A zrobił je farmaceuta - komentuje autor ze śmiechem.

- Zdjęcie powstało spontanicznie. Pojechałem na wyjazd podczas epidemii covida. Nie nastawiałem się na zdjecia, chciałem się po prostu spotkać ze znajomymi. Wziąłem sprzęt, ale byłem już w tym miejscu i wiedziałem, że raczej nie jest fotogeniczne. Zrobiłem kilkanaście zdjęć - bardziej dla siebie i dla znajomych. Dopiero w domu zauważyłem, że jedno zdjęcie jest mocne. Nawet nie pamiętam kiedy je zrobiłem - ale pamiętam sytuację: Michał próbował cały czas pokonać konkretną sekwencję ruchów i zawsze spadał na ostatnim ruchu. Na konkurs wysłałem tylko to jedno zdjęcie - mówi Adam Kokot.

Red Bull Illume Image Quest to fotografie podzielone na 10 konkursowych kategorii. Prace ocenia 50 fotoedytorów i cyfrowych ekspertów, którzy wybiorą finalistów, zwycięzców poszczególnych kategorii oraz jednego głównego zwycięzcę, których nazwiska poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród w listopadzie 2021 r. W przyszłym roku wszystkie finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane na całym świecie. Zostanie też wydany limitowany album.

Adam Kokot jest cenionym i często nagradzanym fotografem. Jego prace publikowane są w prasie krajowej i zagranicznej (Red Bulletin, Rangefinder, Polityka, Focus, Better Photography, SnowBoard, Bieganie, Risk, Extremium, Magazyn Górski, Foto oraz National Geographic). Jest członkiem kolektywu fotograficznego Babel Images. Specjalizuje się w fotografii górskiej i sportów ekstremalnych. Bierze udział w wyprawach wysokogórskich jako pełnoprawny uczestnik, jednocześnie fotografując poszczególne etapy wspinaczki. Jego zdjęcie znalazło się wśród "Best Adventure Photos of 2017" Magazynu National Geographic. Doceniono go także w Memorial Maria Luisa, czyli jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii górskiej i przyrodniczej.
Prace półfinalistów tegorocznej edycji konkursu Red Bull Illume Image Quest można zobaczyć tutaj.

s/ zdjęcie publikujemy dzięki uprzejmości Autora.
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Marcin10.11.2021, 08:34
Gratulacje i życzę kolejnych sukcesów:)
zygf06.11.2021, 20:36
Adam gratulacje, chyba koledzy od foto nie czytają P24 bo więcej powinno być gratulacji. pozdrawiam
Ciotka05.11.2021, 13:36
Gratulacje Adaś
f05.11.2021, 12:54
Świetne ujęcie. Ale emocje. Powodzenia Adam!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl