07.11.2021, 12:13 | czytano: 1975

Promocja książki "Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. Zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej zorganizowana promocja książki "Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali" była okazją do spotkania z jej autorem Bartłomiejem Jureckim oraz bohaterami publikacji.
"W Kościelisku narodził się pomysł stworzenia tego projektu i wiedziałem, że to właśnie tu musi odbyć się pierwsze spotkanie promujące książkę. Mieszkam tu od kilku lat i mogę śmiało powiedzieć, że dla mnie to góralska stolica Polski.
To tu na co dzień możemy obserwować prawdziwą kulturę i pielęgnowanie tradycji. To miejsce magiczne a tę magię tworzą ludzie" - mówi autor książki - fotograf prasowy na co dzień związany z „Tygodnikiem Podhalańskim”, absolwent Krakowskiej Szkoły Artystycznej oraz Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Bartłomiej Jurecki jest laureatem prestiżowych nagród fotograficznych. Przykładowo sześciokrotnie zdobył Grand Press Photo, został laureatem amerykańskiego konkursu Pictures of the Year International organizowanego przez Instytut Dziennikarstwa Donalda W. Reynoldsa z Missouri School of Journalism.

Za projekt "Twardy jak skała. Portrety polskich górali" zdobył już kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach polskich i międzynarodowych.

Publikacja zawiera portrety górali i opisy ich życia. Nie sposób wymienić wszystkich bohaterów książki, ale jest tam Jan Stoch, Helena Stasik, Zofia Karpiel-Bułecka, Stanisław Gąsienica Byrcyn, Jan Stoch, Stanisława Pitoń, czy Helena Stasik.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl