11.11.2021, 21:06 | czytano: 1977

Kabatinki z Szaflar na koncercie galowym "ZaŚPIEWAJ i TY NIEPODLEGŁEJ" (zdjęcia)

arch. zespołu
Świętowanie niepodległości dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szaflarach rozpoczęły już 28 października. - Było pięknie! Muzycznie, patriotycznie i wzruszająco - komentuje Agnieszka Zając, kierująca Szkolnym Zespołem Kabatinki, który zaśpiewał na gali finałowej IV edycji konkursu „ZaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ! #Śpiewamy Bohaterom: od Marszałka Józefa Piłsudskiego do Ojca Świętego Jana Pawła II”.
Podczas koncertu, w przepięknej scenerii komory Warszawa w Kopalni Soli w Wieliczce, 125 m pod ziemią zaprezentowali się przed wielką publicznością. Uczniowie małopolskich szkół raz jeszcze dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale też świadomi, czym jest patriotyzm.
Tego dnia wystąpili najlepsi z najlepszych. Dzieci ze SP w Szaflarach po koncercie odebrały gratulacje, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za zdobycie III miejsca.

Organizatorami koncertu i konkursu „ZaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” byli Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Prezes Kopalnia Soli „Wieliczka”- Paweł Nowak. Przedsięwzięciu partnerowali: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, Akademia Muzyczna w Krakowie, Agencja Mienia Wojskowego.

opr.s/ zdj. arch zespołu
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl