12.11.2021, 21:49 | czytano: 1571

Szczawnicki Bieg Niepodległości (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
W czwartek 11 listopada w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na promenadzie nad Grajcarkiem odbyła się XI edycja Szczawnickiego Biegu Niepodległości, którego organizatorem jest m.in. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy.
Jak co roku na stracie stanęło wielu chętnych do sportowego uczczenia tego ważnego dla nas Polaków święta. Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz dziewczyny i chłopców.
W samo południe uczestnicy szczawnickiego Biegu Niepodległości odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło ponad 300 osób. Wszyscy uczestnicy zmagań dostali pamiątkowe upominki. Czekał na nich również ciepły poczęstunek w Karczmie u Polowacy. Medale oraz nagrody dla najlepszych zawodników wręczali: Paweł Sypek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Grzegorz Niezgoda - burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Agnieszka Ciesielka - prezes szczawnickiego Związku Podhalan.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.

Wyniki biegu - tutaj.

wb/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ww14.11.2021, 03:24
A Narodowcy nie biegli?
Biegacz13.11.2021, 11:41
Fajna impreza. A w Nowym Targu mamy fajne procesje? miasto olimpijczyków k ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl