15.11.2021, 11:24 | czytano: 1604

I Rowerowy Rajd Niepodległości

Cześć i chwałę Polsce, z okazji Świętna Niepodległości, oddali również rowerzyści z TC Orzeł Spytkowice, którzy wzięli udział w I Rowerowym Rajdzie Niepodległości.
Rajd rozpoczął się uczestnictwem w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Spytkowicach, po czym rowerzyści wyruszyli na 90-kilometrową trasę przebiegającą przez Czarny Dunajec, gdzie wspólnie odśpiewali Hymn Polski i złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej Legionistów Piłsudskiego. Kolejnym miastem na trasie rajdu była stolica powiatu Nowy Targ, gdzie kilkukrotne okrążyli Rynek. Na koniec rajdowcy odwiedzili Rabkę-Zdrój, po czym wrócili do Spytkowic.


- Rajd odbywał się w pięknej patriotycznej oprawie technicznej - każdy rowerzysta wiózł podniesioną wysoko flagę Polski, oraz muzycznej - daleko niosły się dźwięki Legionowych Pieśni. Podczas uroczystego zakończenia Pierwszego Rowerowego Rajdu Niepodległości, wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat udziału w tym podniosłym patriotycznym wydarzeniu – informuje w imieniu organizatorów Stanisław Kowalcze.

Materiał prasowy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl