19.11.2021, 15:19 | czytano: 3331

Czyje ogrody są najpiękniejsze? (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Zdaniem jurorów oceniających uczestników XXIII edycji konkursu na Najpiękniejszy Ogród - twórczyniami swoistych edenów są panie - Barbara Jałowiecka, Halina Golak i Stefania Mrugała.
W organizowanym od kilkunastu lat konkursie, którego patronem jest Adam Worwa oceniane są ogrody wokół posesji jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz ogródki działkowe.
Komisja przy ocenie opiera się na ogólnym wrażeniu estetycznym, doborze roślin przez cały okres wegetacji, kompozycjach, pomysłowości i oryginalności w urządzeniu przestrzeni. Zgłoszone do konkursu ogrody oglądane sa przez członków komisji dwa razy w roku.

W kategorii posesji jednorodzinnych, główną nagrodę i puchar przechodni w formie kwiatu otrzymała Barbara Jałowiecka z os. Gazdy. Wśród posesji wielorodzinnych najwyższe uznanie zwyciężył ogródek obok bloku przy ul. Podtatrzańskiej 76, który stworzyła Stefania Mrugała. W tym roku po raz pierwszy oceniano też ogródki działkowe. W tej kategorii zwyciężyła Halina Golak, która swój ogród ma terenie ogródków działkowych "Krokus".

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy od burmistrza, bony towarowe oraz rośliny doniczkowe.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl