20.11.2021, 17:03 | czytano: 1147

Roboty na zakopiance

Fot. GDDKiA
Od 22 do 26 listopada w godzinach od 8:00 do 16:00 prowadzone będą prace na kładce dla pieszych na zakopiance w Mogilanach.
Będą utrudnienia w ruchu polegające na tym, że zajęte zostaną naprzemiennie lewy lub prawy pas ruchu jezdni DK7 w kierunku Krakowa oraz lewy lub prawy pas ruchu jezdni w kierunku Zakopanego.
W celu zminimalizowania spowolnień w ruchu pojazdów w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, prace na jezdni w kierunku Zakopanego będą prowadzone od godziny 8:00 do 12:00, a od 12:00 do 16:00 prace przeniosą się na jezdnię w kierunku Krakowa.

Wykonanie tego remontu jest konieczne. W trakcie przeglądu okresowego kładki dla pieszych zaobserwowano uszkodzenia trzech żeber poprzecznych usztywniających dźwigar główny od strony południowo-wschodniej oraz lokalne odspojenia płyty pomostu od dźwigara głównego, na krawędzi półki górnej. Przyczyną lokalnego odspojenia płyty pomostu od pasa górnego dźwigarów głównych w miejscu uszkodzenia żeber poprzecznych było uderzenie pojazdu w pas dolny dźwigara.

Na podstawie przeprowadzonej analizy nośności podjęto decyzję o naprawie powstałych uszkodzeń i wykonaniu wzmocnienia dźwigarów głównych od strony najazdowej.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl