24.11.2021, 17:41 | czytano: 15190

Pensja dla burmistrza. Radni chcą dla Grzegorza Watychy maksymalnej stawki

Od lewej radni: Jan Łapsa, Grzegorz Luberda i Marek Mozdyniewicz/ zdj. Podhale24
NOWY TARG. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta podjęta ma zostać uchwała odnośnie wynagrodzenia burmistrza Nowego Targu. Obecnie włodarz zarabia miesięcznie ok. 7,5 tys. złotych. Radni chcą podnieść tę kwotę dwukrotnie. - Jest z niego fachowiec, dostał absolutorium - argumentuje Jan Łapsa. - To go zachęci, żeby nadal tak dobrze pracował - wtóruje mu Jacenty Rajski.
Wynagrodzenie dla burmistrza ustala Rada Miasta w drodze uchwały. Ta podjęta ma zostać w najbliższy poniedziałek podczas sesji. Ale dziś zebrała się miejska Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju - najliczniejsza w łonie Rady - 13 głosami (w Radzie jest 21 radnych) opowiedziała się za przyznaniem burmistrzowi maksymalnej, dopuszczonej przez Ministra Finansów kwoty wynagrodzenia, czyli ponad 20 tys zł miesięcznie.
Nowa pensja z wyrównaniem za 4 miesiące

Na pensję burmistrza Miasta składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny, będący ułamkiem wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz dodatek za wieloletnią pracę w wys. 20 procent zasadniczego. Ponadto burmistrzowi przysługują nagrody jubileuszowe, odprawy i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Poprzednia uchwała w tej sprawie podjęta była w grudniu 2018 roku. Obecna wejdzie w życie z dniem podjęcia, ale z mocą obowiązującą od 1 sierpnia br., czyli wypłacona zostanie z czterokrotną kwotą wyrównania.

Ustawa o zamianie wynagrodzeń osób zajmujących państwowe stanowiska kierownicze z września tego roku określa także pensje dla pracowników samorządowych. Zmieniono w niej (w ustawie) wysokość minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego burmistrza. Maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć miesięcznie 11,2 - krotności kwoty bazowej, a minimalne nie może być niższe, niż 80 procent maksymalnego wynagrodzenia określonego dla poszczególnych stanowisk.

Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda przypomniał, że poprzednie wynagrodzenie nowotarskiego burmistrza wynosiło brutto ok. 11,7 tys zł (netto 8,3 tysiąca)

Nie dawać maksymalnej kwoty

- W 2018 r. rząd obciął samorządowcom wynagrodzenia, skutkiem czego pensja burmistrza została obniżona do 10 tys 620 zł, czyli ok 7,5 tys netto, a za ostatnie miesiące - z uwagi na podatek - wyniosła ok. 6 tys. zł. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa - teraz maksymalnie kwota ta nie może przekroczyć w przypadku naszego miasta 20 tys brutto i nie może być niższa, niż 16 tysięcy zł - wyjaśniał Grzegorz Luberda i zaproponował takie składowe pensji: wynagrodzenie zasadnicze 10 tysięcy zł, dodatek funkcyjny 3 200 zł, specjalny 3 960 zł, stażowy 2 000 zł - co w sumie dało kwotę 19 160 zł brutto. - Tyle proponuję, czyli mniej od kwoty maksymalnej o tysiąc złotych - wyjaśnił.

Przyznać trzeba, że w okolicznych gminach radni przyznają teraz wójtom i burmistrzom często sto procent - albo ponad 90 procent możliwej kwoty wynagrodzenia.
Krzysztof Sroka po ustaleniu, że nowotarskiemu burmistrzowi podlega ponad 400 pracowników uznał, że propozycja przewodniczącego RM to "przyzwoite zarobki". Poparł go Szymon Fatla, który zarządzoną przez rząd obniżkę pensji w 2018 roku określił jako "skandal". - Trzeba burmistrzowi podnieść pensję. Te widełki co do kwoty wynagrodzenia dotyczą w górnej granicy miast do 80 tys. mieszkańców, a nam do tego trochę brakuje... Jak mają w samorządzie pracować fachowcy, to wypłaty muszą być jak w sektorze prywatnym. Burmistrz zarządza miastem, więc szukamy fachowców, a nie ludzi, którzy przychodzą na to stanowisko, żeby się bujać - podsumował radny.

Dać maksymalną stawkę

Przeciwny propozycji nie sięgania po maksymalną kwotę był Jan Łapsa, który zgłosił wniosek o podniesienie Grzegorzowi Watysze wypłaty do możliwie najwyższego poziomu. - Jest fachowiec, dostał absolutorium, zarządza tysiącem ludzi, dać mu maksymalną stawkę - powiedział.

- Bardzo dobrze realizowane są inwestycje, za wyjątkiem może parkingu, ale to wina sytuacji na rynku... W pełni uważam, że powinna to być maksymalna kwota, żeby burmistrza zachęcić, by nadal tak dobrze pracował i nasze plany inwestycyjne były realizowane - dodał Jacenty Rajski.

Zdecydowana większość członków komisji poparła wniosek o maksymalnej kwocie wypłaty dla nowotarskiego burmistrza.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mati30.11.2021, 08:33
Kpina. Takie cieżkie czasy ludzie nie mają co do garnaka włożyć a tu się tak zabawiają za publiczne pieniądze.
zkoscieliska29.11.2021, 21:46
Czyli jak ma dostać od sierpnia to ile ?79,000 zł? tyś
Chyba im od tego smogu coś zaszkodziło ????????????
Dawid29.11.2021, 15:30
Nagrody nie dostanę, bo niestety nie pracuje na Krzywej. Szkoda (z powodu nagrody oczywiście).
Wiem jedno, gdybym był burmistrzem, za 7,5 tys. mies. nie chciałoby mi się nawet wstawać rano z łóżka.
wyporca29.11.2021, 11:28
Dawid napisz jeszcze kilka postów. Dostaniesz nagrodę na koniec roku. Wy tam na Krzywej w tej bananowej republice kolesiów macie klapki na oczach. Nie porównuj Watychy do śp. Fryźlewicza bo wychodzi bardzo blado. Jedyne co wypiękniało to konta kolesiów, niektórzy ciągną trzy etaty. Podobnie jak Watycha nachapać się nie mogą
Dawid29.11.2021, 11:00
...rewitalizacja dworca kolejowego w Nowym Targu (wreszcie nie wstydzę się odprowadzać znajomych na pociąg), możliwość podłączenia domów w centrum do miejskiej kotłowni...
Dawid29.11.2021, 10:54
Oj Baco, nie rozumiem Cię. Jeśli Watycha jest burmistrzem bezczynnym, to co powiesz o śp. burmistrzu Fryźlewiczu (Panie, świeć nad jego duszą!)? Chyba wszyscy jesteście ślepi albo nie mieszkacie w Nowym Targu. Miasto za Watychy bardzo się rozwinęło, wypiękniało, powstało wiele miejsc do rekreacji, odpoczynku z dziećmi: place zabaw, drogi rowerowe, zagospodarowanie przestrzeni nad Dunajcem do wspólnego spędzania czasu z rodziną, miasteczko komunikacyjne, remonty ulic, tych dużych i małych uliczek, nawet tych, gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda, ale teraz przynajmniej jak zajrzy to łapa nie utknie mu w drogowej dziurze. Budowa dużego parkingu w pobliżu centrum po to, żeby zmotoryzowani nie musieli 10 razy okrążać Rynku w poszukiwaniu wolnego miejsca do zaparkowania. I wreszcie remont MOK-u, którego nikt wcześniej nie miał odwagi się podjąć ze względu na możliwy hejt.
To tylko niektóre wymienione przeze mnie, ale jest tego o wiele więcej.

A burmistrz Waszego hejtu się nie boi i robi swoje. Brawo!!
Baca28.11.2021, 15:35
Watycha jest burmistrzem bezczynnym. Są na tę bezczynność wyroki sądowe i ma to na piśmie. I radni za tę bezczynność chcą mu dać 20 tysi? Radni bezradni. Wstyd,będzie ludziom spojrzeć w oczy na ulicy. Proponuję głosowanie imienne
Dawid28.11.2021, 14:55
Ludzie, opanujcie się! Przecież burmistrz nie będzie pracował za ok. 7,5 tys. miesięcznie, skoro swoją pracę wykonuje non-stop, w świątki, piątki i niedziele. Czas najwyższy podnieść to wynagrodzenie.
Poza tym nauczcie się czytać ze zrozumieniem: te 20 tys. to kwota brutto, a nie netto.
Besala28.11.2021, 12:41
Świetne wyczucie chwili! Pandemia, walkę z którą pan Watycha i jego urząd ignorują i galopująca inflacja dotykająca przede wszystkim najbiedniejszych są złym kontekstem do dyskusji o podwyżce dla burmistrza. Ponadto uposażenia najwyższe powinni otrzymywać urzędnicy wybitni, maksymalnie zaangażowani w swoją pracę i urzędnicy, których praca przynosi szczególne korzyści społeczne. Wątpię, aby pan Grzegorz Watycha spełniał te kryteria.
Tadek28.11.2021, 11:44
Podniesienie Burmistrzowi wynagrodzenia do maksymalnego dla miasta 34.000 emerytów to "duże nad użycie wyborców .

Przecież Burmistrz nie zasługuje na wynagrodzenie 10.000 zł
( nic z swoimi zastępcami nie robi )
księgowy27.11.2021, 08:12
O biedacy! A wystarczy poczytać ich oświadczenia majątkowe no i cała prawda wychodzi na jaw. Jest im tak źle, że są w stanie zgromadzić tysięczne oszczędności. Niektórzy z nich, ci najmniej zarabiający musieli nawet dostać wsparcie od majętnych rodziców w wysokości a to 100, a to 200 tysięcy. Szok! Zadeklarowane z resztą w ramach korekty, bo jakoś sobie zapomnieli... to jednak kraj wiecznych jaj! I jedno z wielu miast, w którym rządzą cwaniackie układy w myśl zasady ręka rękę myje lub trafniej - rodzina na swoim. Dlatego płacz i płać - elyty chcą się bawić. Niech żyje bal!
ciekawski26.11.2021, 15:54
Kolejna grupa społeczna, po medykach, pracownikach sanepidu i nie wiadomo jeszcze po kim - wójtowie, burmistrzowie, starostowie, prezydenci miast z całą elitą radnych kupione za "wyjątkową kiełbasę wyborczą" w ramach TANIEGO OSZCZĘDNEGO PAŃSTWA - ot hipokryzja pis-u bije Himalaje na głowę, po to tylko, aby przykryć znaczące podwyżki dla posłów - senatorów, prezydenta, ministrów i całej reszty rządu. Tylko gdzie w tej spirali podwyżek, zwykły pracownik ???
samorząd nierządu26.11.2021, 08:15
Zawsze to szaleństwo tak zwanych elyt można powstrzymać. Jeszcze! Wystarczy przystąpić do referendum odwoławczego i pogonić tych niezaradnych życiowo i coraz bardziej oderwanych od rzeczywistości włodarzy miasta. Na marginesie, przypomnę tym nieszczęsnym biedakom co to robią wrażenie skazańców zmuszanych do pracy ponad ich możliwości, że zostali powołani by ułatwiać i podnosić jakość życia mieszkańców, a nie dbać o własne interesy i kieszeń. Co za żenada.
Wyborca26.11.2021, 07:58
Ludzie pisać potraficie ale czytać chyba nie pensje burmistrza starosty radnych podniósł Rząd w całej Polsce czy Radni chcę czy nie Ustawa wchodzi w życie. Wybraliście to klaskajcie dalej
pik26.11.2021, 07:58
W tych trudnych czasach rada miasta powinna pracować non profit, większość z nich i tak nic nie robi tylko podnosi rękę
KSW26.11.2021, 07:32
Panowie Łapsa, Luberda, Watycha wstydu trzeba nie mieć
Fala26.11.2021, 00:43
A ja pytam kto przy zdrowym rozsądku wyposaża strefę relaksu przed zimą? Pół roku pod śniegiem gwarancja minie i nowe się kupi? Dobry gospodarz. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót.
Karaluch25.11.2021, 22:16
Ja bym mu dał i 200tys zł za ten wspaniało żaglowiec w strefie relaksu na Dunajcem kupić taka popeline może tylko porządny fachowiec
Marysia25.11.2021, 20:41
A kto to wymyślił przecież to Wasz kochany P I S
Ola25.11.2021, 20:37
Sprawiedliwość po góralsku starosta może wszystko radni powiatowi bardziej przepracowani od miejskich to serce nie boli SMI E CHU WARTE
mieszkaniec25.11.2021, 20:33
@jam to
Mógłbym się zgodzić z Twoim stwierdzeniem cyt. "Odezwali się zawistni nieudacznicy i frustraci chowający się za internetową anonimowością." gdyby nie jeden mały drobiazg, krytykujesz tych anonimowych frustratów, a sam również anonimowo bronisz Burmistrza. Jeżeli kogoś ganisz za anonimowy hejt to nie widzę powodu, dlaczego chwaląc Burmistrza robisz to anonimowo, skoro kogoś wychwalasz to przecież nie masz się czego wstydzić.
Miesxkaniec25.11.2021, 20:25
A gdzie hejty na Starostę któremu podwyższono pensje o 100% łącznie z Radnymi przecież to Miasto jest nasze wspólne
Murzyn25.11.2021, 18:01
Czy z prawej czy z lewej jak chodzi o kasę wszyscy się kochają.
wkurzony mieszkaniec25.11.2021, 17:03
...a w Rabie Wyżnej już klepnęli podwyżkę dla Wójta i to przy podwyżkach podatków od nieruchomości i opłacie za śmieci!!!
ludzie zgroza !!! wszystko drożeje, a tu taki pasztecik nam zgotowali radni
Pinokio25.11.2021, 16:45
Trzeba mieć niepokolei w głowie żeby na tej samej sesji uchwalać podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza i... podwyżki opłat i podatków dla mieszkańców. U Watychy wszystko jest na odwrót
xyz25.11.2021, 16:41
Nowotarski Miś ciąg dalszy. Kto z Was dostał w tym roku podwyżkę wynagrodzenia o 65% czyli o jakieś 9 tysiaków? Przypomnijmy że Watycha dostaje jeszcze 13 pensję i nagrody jubileuszowe. W przyszłym roku zgarnie za 25 lat pracy. Stać nas? Miał mieć jednego zastępcę.
Kicaj25.11.2021, 16:03
oj tam
nie każdy może być burmistrzem bo nie każdy się nadaje. Watycha na pewno się nadaje a nie jest. Pozerność godna chorych ambicji i nieudolności w każdym 9bszarze. Jaki jest syf i chaos na mieście wszyscy widzą. Podwyżka do 20 tys miesięcznie to skandal za takie nieróbstwo
Maria25.11.2021, 14:20
Watycha otoczony bizantyjskim dworem kolesiów utracił poczucie rzeczywistości i resztki przyzwoitości
oj tam oj tam25.11.2021, 14:10
Nie każdy może być Burmistrzem......jak jesteście tacy mądrzy to mądrale spróbujcie swoich sił zobaczymy kto was malkontenci wybierze, macie problem że ten nie wchodzi w biznesy i nie zgadza się na Wasze samowolki i frywolki, że goni tych co zatruwają środowisko i chcą z NT zrobić klepisko. O nic nie dba się w tym mieście pokazuje to jak bardzo ludzie mają wyrąbane na to jak będą żyły ich potomkowie w jakim środowisku. Tyle lat syfu i pozwalania na wszystko i się skończyło i dobrze trwaj Burmistrzu i uchroń Nowy Targ od zagłady ekologicznej i planistycznej bo na Podhalu nadzór budowlany się nie przyjął niestety.
Marek25.11.2021, 11:41
Ja rozumiem dać mu podwyżkę inflacyjną 8% ale 65% to gruba przesada. Żenada i tyle.
zielony25.11.2021, 11:24
PIS dał przykład jak podnosić pensje .
wyborca25.11.2021, 11:11
Jak można dawać tak dużą podwyżkę urzędnikowi któremu sądy orzekają bezczynność? W normalnym urzędzie dostaje się za to naganę. Radni powinni mu obciąć a nie dodawać. U Watychy wszystko jest na odwrót.
XD25.11.2021, 11:05
Zwykły skok na kasę. Nigdy nie zagłosuję już na tego typa
Alojzy25.11.2021, 11:03
Watycha nie ma wyczucia i zdrowego rozsądku. W zeszłym roku w szycie pandemii i lockdownie przydzielił urzędnikom 650 tysięcy nagród. W innych branżach ludzie nie zarabiali i likwidowali przedsiębiorstwa. Teraz w kolejnym szczycie pandemii przyznaje sobie rękami usłużnych radnych podwyżkę ponad 60%. do tego z wyrównaniem za kilka miesięcy wstecz. Już o nieudolności, którą widać na każdym kroku nie wspomnę.
Prawda obligatoryjna25.11.2021, 10:45
No sorry ale patrząc na oświadczenia majątkowego skarbnika, naczelnika od środowiska w cudzysłowiu czy naczelnika od tych super planów zagospodarowania to wstyd że Burmistrz zarabiał mniej od nich w końcu to on jest ich szyją a nie głową....
Mieszkaniec25.11.2021, 10:45
Im się te pieniądze po prostu należą !!!
nowotarżanin25.11.2021, 10:00
Czy takie mamy nadwyżki w budżecie żeby dawać najwyższą? Kurczę była (i jest) pandemia, ludzie tracą pracę, obcinają im pensję, premie. Wszystko drożeje, trzeba oszczędzać a taki włodarz lekką ręką ma dostać maximum. ciekawe co obetną w budżecie?
jam to25.11.2021, 09:54
No i wylało szambo. Odezwali się zawistni nieudacznicy i frustraci chowający się za internetową anonimowością. Jestem pewien, że żaden/żadna z was krytykantów nie dałby rady nawet jednego dnia na stołku burmistrza wytrzymać. Byle pismo, rozmowa telefoniczna, przemówienie publiczne czy spotkanie by was przerosło.
A już rekord głupoty to pobił ten hejter, który napisał, że Trump pracował za darmo. Naprawdę nie widzisz człowieku różnicy w majętności Trumpa i Pana Watychy? Naprawdę?!
rrr25.11.2021, 09:36
Pensja rzeczywiscie nie jest przesadnie wysoka. Podwyzka kosztem placy dla radnych - kazdemu zabrac po 200zl i akurat by się zgodziło. Przecież radny to funkcja społeczna, a nie posada zarobkowa. Jak się któremuś radnemu nie podoba nie pobierać pensji za pelnione funkcje to z mila chęcią go zamienie.
Anty Bolek25.11.2021, 09:11
Łapsa startowałeś z listy PiS ,a teraz gzie jesteś takiej wazeliny jeszcze nie widziałem , może poprowadzi pan sesje RM choć raz ,a nie siedział za stołem jak maszynka do głosowania .
Jedrek25.11.2021, 07:52
Koniecznie podnieść Pani Stegowej. Zarządza setkami ludzi. Jest kompetentna i zrównoważona w swoich działaniach. Oszczędna i szanuje podwładnych. Dać jej 20 tys na miesiąc
Mietek z bloku25.11.2021, 07:51
Ewidentnie widać że Grzesiek wie że to jego ostatnia kadencja i musi się nachapać. Myślę że to bardzo zły czas na podwyżkę i to jeszcze o 100%. Natomiast dobry czas żeby w referendum odwołać nieudolną radę klakierów i najgorszego burmistrza w dziejach miasta
anetka25.11.2021, 07:39
brawo brawo:)
A pani burmistrz Stegowej też trzeba25.11.2021, 07:22
pasmanteria poszła w górę powyżej inflacji
PasterzPPP25.11.2021, 07:20
Burmistrz jaki jest wszyscy widzą ale niech ma, to nie są duże pieniądze jak za takie stanowisko.
tlen25.11.2021, 07:14
Pensja burmistrza śmiesznie niska. Chwali się Luberdzie, że zaproponował podwyżkę nie na maxa. Pieniądz się należy za robotę ale dawanie górnej stawki to gruba przesada. Tego Łapsie i Rajskiemu nie zapomnę.
Kolega25.11.2021, 07:11
Oj Szybko nasz rady wolnosciowiec Szymek zapomnial gloszone przez siebie dawne tezy :) Wystarczy posiedziec na stołku i od razu idzie sie w strone czerwonego :)
Tara25.11.2021, 06:29
Na tej samej sesji będą podwyżki biletów MZK, opłaty targowej, za wodę i ogrzewanie, podatku od nieruchomości. Także nie tylko Grzesiek dostanie podwyżkę ale wszyscy mieszkańcy. Jest powód do radości. A ten Łapsa i Luberda niech się już przestaną kompromitować.
Czytelnik25.11.2021, 06:00
Lapsa ty to chyba sobie jaja robisz? Podwyżek wam się zachciało , ale za co? Pytam? Miasto rozgrzebane. Wiele ulic niewyremontowanych. Wywieźć na fure g... z miasta jak w chłopach Jagnę .
jolka24.11.2021, 22:56
Za ulicę Jana Kasprowicza- 1000 procent podwyżki!!!!
Zapraszam burmistrza, panią od wstążek i wszystkich radnych...
Pierwszego kwietnia zerwali asfalt. Zapraszam dzisiaj. Jak żyjemy, co my tutaj mamy. Podwyżka f
dla burmistrza, jego świty i tego pana od inwestycji.... Ja pie....
Pazerny24.11.2021, 22:04
nie ma co się dziwić wpływy z miejsc parkingowych coraz większe a ile jeszcze ulic zostało do ZAGOSPODAROWANIA, a po oddaniu nowej Zakopianki po jednym Pasie na DK47. i tak władza miasta zarabia nic nie robiąc, a takie były obietnice.
master24.11.2021, 21:47
Trump zarabiał dolara miesięcznie jako prezydent kraju teoretycznie najbogatszego na świecie. Może by iść jego przykładem.
Polski ład24.11.2021, 21:40
Taka kasa, startuję za 2 lata
obserwator24.11.2021, 21:28
łapsa to bardzo inteligentny ,mądry, wykształcony ,pracowity radny. Warto go słuchać, takich radnych NT potrzebuje, myślę że wystartuje w najbliższych wyborach na burmistrza, ma duże szanse
Kowaniec24.11.2021, 21:17
Tak trzeba dorzucić ekstra, za wyciągi w nowym targu, i rozwój. Lapsa proszę, nie ośmieszaj się.
tarżanin nowy24.11.2021, 21:17
To skandal, żeby burmistrz miasta tak mało zarabiał! Jaki by nie był to odpowiada za całe miasto, setki ludzi, nie ma życia prywatnego, bez przerwy na niego hejtują i ciągle ktoś jest niezadowolony. W takich realiach nie pracowałbym nawet za 3 razy tyle.
Czy ktoś wie gdzie można znaleźć informację/protokół, którzy to radni głosowali w przeszłości za nie przyznaniem burmistrzowi wynagrodzenia w maksymalnej wysokości? Chciałbym poznać kto z Rady Miasta jest taki zawistny.
A od mojego radnego - Pana Krzysztofa Sroki, jako wyborca, żądam głosowania za maksymalnym podwyższeniem burmistrzowi wynagrodzenia!
obserwator24.11.2021, 21:16
ten pan po lewej to mój kandydat na przyszłego burmistrza. G.Watycha będzie miał groźnego konkurenta
Broda24.11.2021, 21:07
No trzeba debet pogłębiać dla miasta trzeba. Dajcie mu podwyżek za te płatne strefy parkowania i roboty drogowe we wakacje kiedy był największy ruch. A bo to teraz afera w nierządzie dróg krajowych.
Rychu24.11.2021, 21:07
Oj czuja ,że się zaczyna palić grunt i trzeba się jeszcze nachapać bo już następnej kadencji nie bedzie ...najgorsza ekipa jaka miasto miało .bezczelni niekompetentni i pazerni.
pasażer24.11.2021, 21:06
Xx napisał - "Mzk podwyżka ma dostać po 200zł a burmistrz 12 000 gdzie sprawiedliwość" - a widzisz różnicę miedzy kierowaniem autobusem a kierowaniem miastem?
Zenek24.11.2021, 20:58
Brakuje jeszcze podwyzek dla radnych...w szczegolnosci Lapsy, bo mo malo. Ciekawe kiedy wyskocza z uchwala. Ludzie dostaja podwyzke...czyli wzrost minimalnej o 100 netto a tu telo...za podatki . Jakiz ten Burmistrz wspanialy ze potrzebuje 2 vice , ze wydaje z naszych na imprezy dla wybranych i jescze by wyliczac.
PiterQ24.11.2021, 20:47
A ja powiem tak: wręcz brzydzę się obecną ekipą, jest beznadziejna i oby to ich ostatnia kadencja. Ale Zarobki burmistrza miasta, kimkolwiek on by nie był, są na żenującym poziomie. Jeżeli radni nie podniosą pensji do maksa, to w następnych wyborach wystartują /.../. Jeżeli szefem samorządu ma zostać osoba na poziomie, to musi to być ktoś dla kogo 15 tys na rękę będzie jednym, dwoma krokami w tył, ale w służbie społeczności lokalnej, ale nie mogą to być zarobki o połowę mniejsze, albo gorzej. Potencjalni kandydaci też mają rodziny i no najpierw się jest ojcem, matką, a potem burmistrzem. Dlatego choć życzę Watasze ostatniej kadencji, to jednak jestem za podwyżką.
Xx24.11.2021, 20:46
Mzk podwyżka ma dostać po 200zł a burmistrz 12 000 gdzie sprawiedliwość
El-ka24.11.2021, 20:27
O ja cię! Prawie 150% podwyżki. Toż to więcej jak w Rządzie, Sejmie, czy też w Kancelarii Prezydenta. Bez przesady.
uprawniony24.11.2021, 20:21
dajcie mu 50 tysięcy a radnym po 25 tysięcy i będzie okej........
12324.11.2021, 20:11
Wielki Vive przewodniczacy rady ...splacasz dlugi burmistrzowi za to ,że posadził cię na tym stołku ...i jeszcze mowisz ,że sie mu należy podwyżka ..on taki sam fachowiec na tym stanowisku jak ty kompetentny w radzie miasta.
bezradny24.11.2021, 20:08
Czują że to ich ostatnia kadencja to trzeba do emerytury dorobić.
Martunia.24.11.2021, 20:07
Trudno sie to czyta radni opamietajcie sie chcecie podniesc pensje o taka kwote a jakie osiagniecia ma ten jegomosc no i zaraz za podwyzka dla burmistrza pojdzie podwyzka dla pani vice ekspertki od wstazek ..nam podniosa podatki od nieruchomosci aby sobie dac ...no ale przyklad idzie z gory "nam sie te pieniadze nalezal" tylko za co ...wstyd,hanba
STAŚ24.11.2021, 19:52
Nie wszyscy mogą być burmistrzem !
Ale będzie kandydatów na to, stanowisko !
Ale dopiero za siedem lat !!!
Marzenia są za darmo ?!!
spod latarni24.11.2021, 19:12
C... z kowańca został vice to tera chce dać dużo kasy burmistrzowi. Wstydu radni nie macie. Proponuje żeby po takiej podwyżce wszystkim pracownikom dał burmistrza maksymalne podwyżki jak w rozporządzeniu
pol24.11.2021, 19:10
no spadlemz krzesla za co sie pytam temu nieudacznikowi radni to gremium glupcow
ciekawy24.11.2021, 19:09
Dzisiaj podwyżka pensji Burmistrza, jutro w zamian podwyżka diet radnych, przewodniczącego rady i jego zastępców. Nie mam nic przeciwko temu, by w firmie prywatnej, właściciel - prezes zarabiał nawet milion złotych miesięcznie, bo on musi taki zysk wypracować. W samorządzie, tak to nie działa - pensje i diety są z naszych podatków, które Burmistrz najprawdopodobniej po nowym roku nam wszystkim podniesie, bo skądś pieniądze urząd musi wziąć, bo swoich pieniędzy nie posiada.
szczęśliwy24.11.2021, 19:07
Reka rękę myje. My damy tobie maksymalną stawkę a ty podpiszesz dla nas maksymalną.
Dan24.11.2021, 18:48
Chyba sobie zarty stroicie z mieszkancow ten nieucznik arogant i nieliczacy sie z mieszkancami burmistrz mialby zarabiac 20 tys zl. To szok . Jak mozna panie łapsa byc takim slepym i mowic ze jest fachowcem ...wiec pytam w jakiej dziedzinie. Dla tego pana i jego swity to tylko taczki a nie podwyzka.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl