05.12.2021, 19:10 | czytano: 1738

"Tradycja naszym skarbem". Wystawa rodzinna Joanny i Wojciech Łacków

Rzeźba autorstwa Wojciecha Łacka
W Zakopiańskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór oglądać będzie można wystawę prac Joanny i Wojciecha Łacków. Wernisaż 18 grudnia o godzinie 17.00. Ekspozycja czynna będzie od 20 grudnia do 12 lutego przyszłego roku.
Wystawa rodzinna Joanny i Wojciecha Łacków „Tradycja naszym skarbem” prezentująca różnorodne hafty oraz rzeźby jest wyjątkową wystawą.
Joanna i Wojciech Łackowie są niezwykłym, twórczym małżeństwem. Obydwoje pochodzą z rodzin o rękodzielniczych tradycjach i oboje swoją działalność zaczynali w bardzo wczesnym wieku. Oboje są bardzo mocno przywiązani do tradycyjnej kultury Podhala, w której wyrośli i najlepiej się czują pracując w kręgu góralskiego wzornictwa i estetyki.

Joanna Łacek, haft kolorowy

Joanna Łacek, haft koralikowy

Artyści podkreślają, że kochają to, co robią, ich twórczość wynika z ich sposobu życia, jest naturalna i niewymuszona. "Do pracy podchodzimy jak do przyjaciela, a nie wroga" - mówią.

Wojciech Łacek, olej

Z radością podchodzą do każdego nowego zlecenia. Żadne z nich nie uważa się za artystę kompletnego. Przeciwnie, oboje czerpią przyjemność z odkrywania nowych możliwości i podnoszenia coraz wyżej artystycznej poprzeczki, ciągłego poszukiwania i autokreacji.
Wojciech Łacek, rzeźba

O swoich planach mówią prosto: "spokojnie dalej robić to co się lubi, czerpać radość ze swojej pracy, rozwijać się w tej robocie, podnosić poziom prac, dalej odwoływać się do tradycji i tradycyjnych wzorców". A najbardziej im zależy na tym, żeby wiedzę i doświadczenie przekazać córkom. Może któraś się podejmie tego hafciarskiego lub artystycznego działania w przyszłości. To są nasze wspólne plany - mówią zgodnie.

Kuratorką wystawy jest dr Małgorzata Wonuczka Wnuk.

Ze względu na aktualne obostrzenia związane z wirusem COVID-19, ilość miejsc ograniczona.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
mieszkaniec Poronina06.12.2021, 08:44
gratulacje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl