12.12.2021, 13:13 | czytano: 1412

Szkolenie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej (zdjęcia)

zdj. PGPR
"Za nami intensywny czas szkoleń i ćwiczeń terenowych z zakresu medycyny pola walki TCCC (Tactical CombatCasualty Care). Ćwiczenia odbywały się w ciągu dnia i trwały do późnych godzin nocnych" - relacjonują członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.
Szkolenie odbywało się w Oleśnicy (województwo dolnośląskie).
"Mróz, opady śniegu dały ratownikom w kość, ale pozwoliły też na naukę i przećwiczenie najtrudniejszych scenariuszy i ewakuacji w warunkach działań taktycznych.
Szkolenie zostało przeprowadzone na najwyższym poziomie przez Eagle-Med System i certyfikowane przez Amerykańskie NAEMT. Dziękujemy naszym instruktorom (Robert Jędrych oraz M) za przekazanie wiedzy i doświadczenia! Dziękujemy również Marcinowi Ratułowskiemu, wójtowi Gminy Czarny Dunajec" - czytamy w relacji na FB.

Podhalańska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza działa na rzecz osób zaginionych oraz osób których życie lub zdrowie jest zagrożone. Jej członkowie, którymi są in. ratownicy medyczni, czy strażacy - wspierają inne służby ratunkowe działające na terenie południowej Małopolski. Często wzywani są do pomocy przy poszukiwaniach zaginionych osób.


s/ zdj. PGPR
Może Cię zainteresować
komentarze
sss13.12.2021, 09:25
Bo trza mu dziekowac :D
Kapuś12.12.2021, 14:26
Za co dziękujecie wójtowi, proszę pisać zrozumiale?!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl