19.12.2021, 17:45 | czytano: 3475

Zakończył się VIII Puchar Kościeliska (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
KOŚCIELISKO. W tegorocznej edycji Pucharu Kościeliska wystartowało 160 zawodników i zawodniczek. Imprezie patronowało Podhale24.
Trasy biegowe na Chotarzu w Kościelisku ponownie wypełniły się fanami biegówek, którzy wzięli udział w VIII Pucharze w Kościelisku i oficjalnym otwarciu sezonu biegówkowego pod Tatrami.
Na trasie liczącej 2,5 km zmagało się 117 mężczyzn i 43 kobiety. Panie miały do pokonania dwa okrążenia o łącznym dystansie 5 km, a panowie robili aż 4 okrążenia pokonując 10 km.

Najszybszą kobietą na trasie okazała się Justyna Pradziad z Klubu Sportowego Murzasichle. Pokonanie 5 km zajęło jej 18 minut i 41,9 s. Wśród mężczyzna jako pierwszy linię maty przekroczył Ireneusz Rabski. Pokonanie 10-cio kilometrowej trasy zajęło mu 31 minut i 35,1 s. Pełną listę wyników znaleźć można pod adresem: https://www.bgtimesport.pl/online/zawody/zaw_id/550

Tegoroczne zawody zostały poświęcone pamięci Stefana Szczepaniaka, który trzykrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata. Przez niski wzrost miał problemy, ponieważ niektórzy trenerzy uważali, że może mieć problemy podczas zawodów. Właśnie przez to trenował ciężej niż inni zawodnicy.

- Tata po treningu jak wracał do domu to trenował dalej. Pod domem miał zrobioną pętlę, przez co trenował dwa razy więcej niż inni zawodnicy - mówiła Maria Kowalska, córka Stanisława Szczepaniaka.
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko, które organizowało zawody już zaprasza za rok na kolejne zawody w biegach narciarskich.