20.12.2021, 18:42 | czytano: 1549

Laur Babiogórski dla dr Katarzyny Ceklarz

"Laur Babiogórski" otrzymała rabczanka - dr Katarzyna Ceklarz - doceniona za działalność naukową na rzecz kultury ludowej Górali Babiogórskich.
Uroczystość odbyła się w minioną sobotę, na gali, podczas której wręczono "Babiogórskie Laury" - prestiżowe wyróżnienia, przyznawane ludziom zasłużonym w dziedzinie gospodarki i kultury, w tym w szczególności ratowania i ochrony zabytków, badań naukowych i dokumentowanie dziedzictwa kulturowego, a także współpracy na rzecz turystyki, ochrony środowiska, oświaty i sportu. Włodarze poszczególnych gmin babiogórskich honorowali laureatów, których kandydatury zatwierdził wcześniej Zarząd Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich z siedzibą w Suchej Beskidzkiej.
Etnolożka od lat współpracuje z gminą Zawoja współorganizując konferencje naukowe w ramach "Babiogórskiej Jesieni", prowadząc badania naukowe i publikując sporo artykułów dotyczących kultury ludowej i przeszłości Podbabiogórza. Jest też inicjatorką projektu "Etnograficzna Edukacja dla Najmłodszych", w ramach której ukazała się m.in. jej autorka książka przeznaczona dla dzieci, zatytułowana "Księga babiogórskich opowieści".

Gospodarzami spotkania był wójt Bystrej-Sidziny Stanisław Tempka wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich.

oprac .r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl