24.12.2021, 09:28 | czytano: 2714

Przygotowano trasy narciarskie w rejonie Miasta

źródło: UM Nowy Targ
NOWY TARG. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rozpoczęto ubijanie tras i zakładanie śladów dla narciarzy biegowych. Najlepsze warunki panuję w rejonie "Boru Kombinackiego".
"Na lotnisku śniegu jest mało, został wywiany przez siny wiatr jednak da się korzystać z niebieskiego szlaku, który biegnie po ścieżce rowerowej wzdłuż rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem" w kierunku Szaflar. W miarę przyzwoicie jest również na fragmencie czerwonego szlaku od kładki, wzdłuż Białego Dunajca do Szaflar" - opisuje warunki Urząd Miasta.
Jednocześnie zaznaczono, że śniegu jest jeszcze mało, dlatego zaleca się "zabrać gorsze narty."


Zgodnie z komunikatem - najlepsze warunki panują w tzw. „Borze Kombinackim". Tutaj śniegu jest zdecydowanie więcej niż na lotnisku.


Wyznaczone trasy biegowe:
- czerwony szlak narciarstwa biegowego na lotnisku wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem" – poruszać się można na odcinku o długości 4km, od kładki wzdłuż Białego Dunajca do Szaflar „Tewikiel"- warunki dostateczne, wystające kępki trawy. Należy wziąć pod uwagę, że śniegu jest jeszcze mało, zalecamy zabrać gorsze narty.

- niebieski szlak narciarstwa biegowego z lotniska obok Rancho Lot, wzdłuż rezerwatu przyrody „Bór na Czerwonem" - przygotowane pierwsze 3,5 km od strony Nowego Targu do Szaflary „Tewikiel" - warunki śniegowe dostateczne, między 600m, a 1km trasy jest mniej śniegu niż na pozostałej części szlaku.

- szlak narciarstwa biegowego w „Borze Kombinackim"- 6 km - warunki dostateczne

Szczegółowy opis szlaków narciarskich znajduje się na stronie Biegówki.NowyTarg.. Mapę tras można znaleźć tutaj.

opr. s/ zdj, UM Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
Przyjaciel S25.12.2021, 01:59
Bom w tym robieniu tras nie chodzi o to żeby jes zrobić tylko o to żeby pan od ratraka zarobił.
ygrek24.12.2021, 16:07
Znowu ten Szymczyk. Zapowiedział otwarcie tras które spłynęły z halnym i deszczem Panie Watycha czas zastanowić się nad przydatnością niektórych urzędników którzy pana ośmieszają
Olek24.12.2021, 14:17
Super się dziś jeździło a Ci co piszą bzdety niżej nie mają pojęcia jak się trasy robi.
Olaf24.12.2021, 13:03
Jak długo ta wstążkowa Wataha będzie marnotrawić nasze pieniądze. Już jest odwilż a jutro nie będzie śniegu. Ile tym razem kasy poszło w roztapiający się śnieg 10-15 tysiaków
wyborca24.12.2021, 12:16
Oczywiście tuż przed halnym i odwilżą. U Watychy wszystko jest na odwrót. Tylko dlaczego my podatnicy musimy cały czas płacić za niefrasobliwość urzędników? Stać nas?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl