03.01.2022, 14:42 | czytano: 1038

Rusza Puchar Zakopanego da narciarzy amatorów

Tegoroczne zawody o Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim składają się z trzech edycji. Pierwsza odbędzie się 9 stycznia na terenie ośrodka Harenda Zakopane, kolejna 12 lutego na Kasprowym Wierchu, a finałowa 19 lutego na Polanie Szymoszkowej. Dla uczestników przygotowano nagrody o łącznej wartości 30000 zł.
Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, które nie były czynnymi zawodnikami lub zawodniczkami w ciągu ostatnich pięciu sezonów, tzn. nie posiadały licencji w sezonie 2016/2017 i w kolejnych sezonach. Zawody są przeznaczone dla amatorów, ale organizacja imprezy jest w pełni profesjonalna.
Wszystko odbywa się zgodnie z Narciarskim Regulaminem Sportowym Mistrzostw Polski Amatorów oraz Pucharu Polski Amatorów Polskiego Związku Narciarskiego. Zawodnicy i zawodniczki startują w różnych kategoriach wiekowych.
Wszystkie zawody zaczynają o 9.00. Za każdym razem uczestnicy rywalizują na trasie slalomu giganta.

Zapisy do udziału w pierwszej edycji trwają do czwartku 6 stycznia do godziny 12.00. (zapisy online oraz szczegółowy regulamin zawodów dostępne są na stronie https://www.zakopane.pl/pucharzakopanego).

Zawodom dorosłych po raz drugi towarzyszyć będzie w tym roku Puchar Zakopanego Dzieci – Szkolna Liga Sportów Zimowych w Narciarstwie Alpejskiej. Dodatkowo udział w zawodach wezmą podopieczni Fundacji Handicap Zakopane, która zajmuje się promocją kultury fizycznej wśród osób czasowo lub trwałe niepełnosprawnych.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl